Porady5 zagranicznych hoteli, które mrożą krew w żyłach. Nieliczni odważą się na rezerwację

5 zagranicznych hoteli, które mrożą krew w żyłach. Nieliczni odważą się na rezerwację

nawiedzony hotel, fot. Gettyimages
nawiedzony hotel, fot. Gettyimages
29.10.2023 14:56

Stukanie w nocy, dziwne odgłosy czy spadające przedmioty — to symptomy obecności ducha. Nie tylko w Polsce, ale i na świecie jest wiele miejsc, w których straszy. Poznaj niejeden nawiedzony hotel, w którym spędzenie nocy naprawdę mrozi krew w żyłach.

Tym razem mamy prawdziwą gratkę dla fanów horrorów i zjawisk paranormalnych. Listę hoteli, w których pokój możemy dzielić z... poltergeistem. To zjawa, która w nocy daje o sobie znać, włączając niepodłączone do prądu urządzenia, trzaskając drzwiami czy przesuwając meble.

Nawiedzony hotel można zobaczyć nie tylko w horrorze

Duchy mogą występować wszędzie, nie tylko w opustoszałych domach, szpitalach czy na cmentarzach. Mogą też stać się stałymi mieszkańcami hoteli i płatać ich pracownikom oraz meldującym się w nich gościom niemałe figle. Każdy, kto chociaż raz oglądał horror lub film Pogromcy duchów, doskonale o tym wie. Jest też wiele hoteli, które obrosły legendą, że straszą w nich duchy gwiazd show-biznesu! Przykładem jest najsłynniejszy amerykański hotel Roosevelt, mieszczący się w Hollywood. Ponoć do dziś odwiedza go zjawa Marilyn Monroe. Kolejny to Omni Parker House w Boston w Massachusetts. W nim pojawiają się dwa duchy: jeden — pisarza Charlesa Dickensa, który w jednym z pokojów tworzył i mieszkał; drugi — samego założyciela hotelu, Harveya Parkera, który nadal bacznie sprawdza, czy goście są zadowoleni z obsługi. Nie możemy też pominąć Marshall House w Savannah w stanie Georgia, w którym doświadczyć można kontaktu ze zjawami żołnierzy walczącymi w wojnie secesyjnej.

Ancient spirituality illuminated through old fashioned lanterns generated by artificial intelligence
Ancient spirituality illuminated through old fashioned lanterns generated by artificial intelligence

W jakich hotelach spotkasz duchy?

To nie koniec! Za najbardziej nawiedzony uznaje się Hotel Place d’Armes, który powstał na miejscu spalonej w 1788 r. szkoły. Do tragedii doszło podczas wielkiego pożaru w Nowym Orleanie.  Zaobserwowano w nim najwięcej zjawisk nadprzyrodzonych. Hotelowi goście zwracali uwagę na ducha brodatego starca, który kłania się im i nagle rozpływa jak kamfora! Plotki głoszą, że jeden z nich nawet ze starcem chwilę rozmawiał! W Jekyll Island Club Resort w Georgii nadal można natknąć się na zjawy często bywającej tam niegdyś rodziny Rockefellerów. Świadkowie mówili o niewyjaśnionych odgłosach i nagle pojawiającym się w powietrzu dymie z cygara — mimo że nikogo nie było obok! Podobno robi to duch jednego z bywających tam finansistów, który cenił sobie spotkania przy cygarze.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także