PoradyLajfhakiNie daj się złapać w jego sieć! Oszuści matrymonialni to zręczni manipulatorzy

Nie daj się złapać w jego sieć! Oszuści matrymonialni to zręczni manipulatorzy

jak rozpoznać oszusta matrymonialnego, fot. gettyimages
jak rozpoznać oszusta matrymonialnego, fot. gettyimages

16.06.2023 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mówi się, że miłość jest ślepa, a czasami widzi tylko pieniądze. Sprawdź jak rozpoznać oszusta matrymonialnego i szybko zakończyć znajomość.

Każdy poszukuje osoby, z którą pragnie spędzić resztę życia. Często początek nowej znajomości jest tak piękny, że zapominamy o czujności oraz zdrowym rozsądku. Dlatego warto poznać te cechy romantycznego amanta, które wskazują na to, że jest oszustem.

Cechy oszusta matrymonialnego

Najczęściej wykorzystują oni ten sam schemat działania. Po zawarciu znajomości szybko uwodzą, są czuli, troskliwi i stosunkowo szybko deklarują głębsze uczucia. Zdarza się też, że błyskawicznie podejmują decyzje o natychmiastowym zamieszkaniu ze swoją ofiarą oraz snują plany na wspólną przyszłość. Po pewnym czasie sielanka zmienia się w zwodzenie drugiej strony, a romantyczne uczucia powoli wygasają. Na koniec oszuści znikają z dnia na dzień bez śladu z dużą ilością naszych pieniędzy. Warto dodać, że oszustem matrymonialnym okazują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W tym przypadku nie ma reguły.

Obraz

Jak rozpoznać oszusta matrymonialnego?

  • Bardzo często nie mówią nic o sobie i zwykle twierdzą, że nie posiadają rodziny, przyjaciół, a nawet znajomych. Najczęściej jest to kłamstwo lub próba wzbudzenia litości w swojej ofierze. Dlatego wymyślają historie o domach dziecka albo konflikcie z rodzicami lub przyjaciółmi. Takie wiadomości powinny być pierwszą czerwoną flagą. Nie poznając żadnej bliskiej osoby amanta, nie możemy do końca zweryfikować jego tożsamości. Dodatkowo ogromna otwartość i wylewność ze strony oszustów, ma na celu skrócenie dystansu do potencjalnej ofiary.
  • Drugim sygnałem alarmowym jest brak informacji na temat miejscazamieszkania oszusta. Zazwyczaj spotkania odbywają się w domu ofiary, a nie w mieszkaniu amanta. Warto dodać, że nigdy nie zaprasza on do siebie oraz nie zdradza swojego adresu. Zapytany tłumaczy się zazwyczaj remontem lub obecnością współlokatora, a nawet brakiem odpowiednich warunków. Działanie to ma na celu szybkie zakwaterowanie się oszusta u swojej ofiary. Takie zachowanie najczęściej motywuje swoją miłością oraz tęsknotą.
  • Ważne jest też to, że oszust nie lubi pokazywać się z nami w miejscach publicznych i unika takich sytuacji. Dodatkowo nie zawsze może się spotykać i sam chce decydować o godzinach randek. To trzecia czerwona flaga wskazująca na to, że nie ma dobrych zamiarów.
Obraz
  • Oszuści zazwyczaj pilnują swojego telefonu i nie odbierają go podczas spotkań. Dodatkowo usuwają połączenia oraz czyszczą skrzynkę pocztową. To jasny sygnał, że amant ukrywa prawdziwą twarz.
  • Po zdobyciu zaufania ofiary, zaczyna od niej stopniowo pożyczać pieniądze. Od małych sum przechodzi do tych większych. Wymyśla różne historie dotyczące tego, na co jest mu niezbędna twoja gotówka.