PoradyNie masz pokrywki do patelni? Tym trikiem ją zastąpisz!

Nie masz pokrywki do patelni? Tym trikiem ją zastąpisz!

Czym zastąpić pokrywkę? Fot. Genialne.pl
Czym zastąpić pokrywkę? Fot. Genialne.pl
20.03.2023 17:06

Czym zastąpić pokrywkę od garnka? Wcale nie musisz biec do sklepu po nową! Jest pewien trik, który pomoże ci w tej sytuacji. Poznaj dość nietypowe zastosowanie folii aluminiowej w kuchni.

Chętnie zawijamy w nią produkty spożywcze, a także zabezpieczamy za jej pomocą foremki czy brytfanki. Oprócz tego folia aluminiowa jest w stanie zastąpić jeden z kuchennych gadżetów.

Do czego przyda się folia aluminiowa w kuchni?

Umówmy się, że mało osób posiada pokrywki pasujące do wszystkich patelni i garnków ze swojej kolekcji. Okazuje się jednak, że można je łatwo zastąpić. Pomoże Ci w tym folia aluminiowa. Kiedy następnym razem będziesz potrzebował przykryć garnek czy patelnię, to urwij kawałek folii aluminiowej i nakryj nią naczynie. To samo możesz zrobić z potrawą pieczoną w naczyniu żaroodpornym w piekarniku. Pamiętaj tylko o jednym. Folia aluminiowa sprawia, że danie dusi się w swoim sosie. Aby uzyskać chrupiącą skórkę, musisz pod koniec obróbki cieplnej zdjąć ją na chwilę. Dzięki temu wierzch dania ładnie się przyrumieni.

zastosowanie folii aluminiowej w kuchni, fot. Freepik
zastosowanie folii aluminiowej w kuchni, fot. Freepik

Jak przyspieszyć prasowanie ubrań?

Wiele osób nie lubi prasować ubrań. To zadanie jest dość mozolne i zajmuje dużo czasu. Jednak - stosując prosty trik - znacznie je skrócisz. Najpierw z deski do prasowania zdejmij pokrowiec. Później rozłóż na niej folię aluminiową (błyszczącą stronę skieruj ku górze). Teraz załóż pokrowiec z powrotem i rozgrzej żelazko. Dzięki folii nie będziesz musiał odwracać ubrań na drugą stronę i znacznie przyspieszysz cały proces prasowania.

Jak szybko naostrzyć nożyczki?

Jeżeli nie masz pod ręką ostrzałki, to urwij kawałek folii aluminiowej. Następnie zacznij ciąć ją nożyczkami. To sprawi, że nożyczki znów staną się ostre.

zastosowanie folii aluminiowej w kuchni, fot. Freepik
zastosowanie folii aluminiowej w kuchni, fot. Freepik

Jak zniechęcić kota do wchodzenia na blaty?

Jeżeli Twój pupil chętnie wchodzi na blaty czy stoły, to wyłóż je folią aluminiową. Szybko zauważysz, że kot przestanie wskakiwać tam, gdzie nie powinien. Wszystko dlatego, że zwierzęta wyjątkowo nie lubią szelestu wydawanego przez folię.

Cytryna jest niezawodna podczas sprzątania. Sprawdź, do czego można ją wykorzystać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także