PoradyLajfhakiTa jedna rzecz skutecznie pochłania wszystkie zapachy w lodówce

Ta jedna rzecz skutecznie pochłania wszystkie zapachy w lodówce

Pochłaniacz zapachów do lodówki. Fot. Genialne
Pochłaniacz zapachów do lodówki. Fot. Genialne
19.03.2023 15:36

Przechowując w lodówce przeróżne potrawy, stwarzamy ryzyko, że przenikną nawzajem swoimi aromatami. To normalne, jednak nie musimy tego akceptować. Przecież można w łatwy sposób uniknąć sytuacji, kiedy chcąc zjeść kawałek ciasta, poczujesz zapach kiełbasy. Jak zneutralizować zapachy w lodówce?

Brzydki zapach z lodówki może mieć różne źródła - wcale nie musi pochodzić z nieświeżych produktów. Jeśli schowamy do niej danie o dość intensywnym zapachu, to normalną koleją rzeczy jest, że wydobywający się z niego zapach obejmie resztę artykułów w lodówce. Łącząc się z ich zupełnie innymi aromatami, czasem może stworzyć dość nieprzyjemną mieszankę. Kiedy na przykład do gry wejdą potrawy z kapusty i mięsa, to czasem - po otwarciu drzwi chłodziarki - można mieć wrażenie, jakby coś się w niej zepsuło. Nie pozwól na to, aby delikatniejsze posiłki przeszły tym zapachem - będą nie do zjedzenia.

Nie jedz jogurtu o zapachu świeżej kiełbasy - zneutralizuj nieprzyjemny zapach w lodówce!

  • Przekrój na pół jednego ziemniaka i połóż jedną lub dwie połówki wewnątrz chłodziarki. W razie potrzeby wymieniaj je co 3 dni.
  • Masz w szufladzie szarą gazetę? Te strony, które zdążyłeś już przeczytać, zgnieć w kulki i powsadzaj w różne wolne przestrzenie w lodówce. To świetne pochłaniacze zapachów!
Obraz
  • Jeśli jesteś amatorem świeżo mielonej kawy, to weź kilka ziarenek i powbijaj w połówkę jabłka – to prawdziwy gwarant świeżości, który dodatkowo roztoczy wewnątrz lodówki rześką woń.
  • Cóż lepiej zneutralizuje przykre zapachy i odświeży powietrze, jak nie cytrusy? Wyciśnij sok z jednej cytryny i nasącz nim kilka wacików kosmetycznych (ewentualnie arkuszy ręcznika papierowego). Poukładaj je na półkach.
Obraz
  • Nasyp trochę sody oczyszczonej na miseczkę lub mały talerzyk i połóż na którejś półce w lodówce. Jeśli nieprzyjemna woń jest bardzo silna, warto położyć nawet kilka takich pochłaniaczy. Zamiast sody możesz wykorzystać proszek do pieczenia, który sprawdzi się tutaj tak samo skutecznie. Użyj go w ten sam sposób.
  • Tak samo jak sodę oczyszczoną lub proszek do pieczenia, możesz zaaplikować do lodówki naczynie z całymi lub zmielonymi ziarnami kawy – to jeden z najskuteczniejszych patentów - kawa świetnie pochłania i neutralizuje nawet te najmocniejsze zapachy.
Obraz

Co zrobić, żeby dom pięknie pachniał? Pomogą Ci te sprawdzone metody na nieprzyjemne zapachy!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także