PoradyLajfhakiNie muszę mieć monety, by odblokować wózek. Korzystam z tego, co i tak zawsze noszę

Nie muszę mieć monety, by odblokować wózek. Korzystam z tego, co i tak zawsze noszę

jak odblokować wózek bez monety, fot. Freepik, Genialne
jak odblokować wózek bez monety, fot. Freepik, Genialne

13.07.2023 17:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdego dnia robimy mniejsze lub większe zakupy. Nieważne, czy z zaplanowaną listą, czy spontanicznie albo w pośpiechu, kiedy akurat czegoś zabrakło. Zdarzyć się może, że nie weźmiemy ze sobą drobnych. Podpowiadamy trik na to, jak odblokować wózek bez monety. To naprawdę proste!

Supermarkety, aby ułatwić klientom zrobienie większych zakupów, stosują wózki. Jednak jeśli chcemy takowy odblokować, potrzebna jest złotówka lub specjalny żeton. Co zrobić, jeśli akurat nie mamy ani jednego, ani drugiego? Przekonaj się, jak proste jest rozwiązanie!

Jak odblokować wózek bez monety?

Większość sklepowych wózków w marketach jest zabezpieczona specjalną blokadą. Można je odblokować przy użyciu monety lub żetonu. Rzadko zdarza się, że nie mają one takiego zabezpieczenia. W obecnych czasach coraz częściej płacimy kartą, telefonem lub blikiem, przez co wypieramy tradycyjną formę płatności gotówkowej. W kieszeniach więc nie zawsze mamy monety, które mogą przydać się w różnych sytuacjach, choćby właśnie podczas wizyty w supermarkecie. Wydawać by się mogło, że będziemy przy większych zakupach skazani na wzięcie koszyka lub trzymanie zakupów w rękach, co nie jest komfortowe. Na szczęście udało nam się obejść system i znaleźć sposób na to, jak odblokować wózek bez monety. Okazuje się to prostsze, niż mogłoby się wydawać! Teraz dzielimy się tym trikiem również z tobą.

Empty shopping trolley left outside
Empty shopping trolley left outside

Trik na odblokowanie wózka w supermarkecie

Oto kilka prostych patentów, dzięki którym bez problemu odblokujesz wózek sklepowy. Przydadzą ci się, jeśli akurat podczas zakupów zabraknie ci drobnych. Są proste i nie niszczą wózka. Z pewnością nie raz ci się przydadzą ;)

  • brelok

Większość z nas nosi breloki do kluczy, a ich zaokrąglony brzeg może nam bez problemu zastąpić monetę lub żeton i pozwoli odblokować wózek. Chodzi tu o to małe kółeczko, o które zahaczamy klucz ;)

  • stary klucz

Każdy z nas ma taki w swoich szpargałach. Najczęściej nie pamiętamy, do jakiego zamka pasuje. Jego okrągła główka z łatwością odczepi sklepowy wózek. 

  • klucze do mieszkania

Możesz też użyć własnych kluczy do domu lub mieszkania. Z pęku weź dwa klucze i złóż je w taki sposób, aby tworzyły nożyczki — czyli ząbkami na zewnątrz. W ten sposób włóż je do otworu na monety, a ząbki zrobią swoje — odblokują mechanizm i będziesz mógł wziąć wózek. Potem tylko wyjmij klucze z otworu i schowaj je bezpiecznie do kieszeni.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także