PoradyLajfhakiNie narzekam na ugryzienia komarów. Wiem, jakie pułapki skutecznie wyłapią krwiopijców

Nie narzekam na ugryzienia komarów. Wiem, jakie pułapki skutecznie wyłapią krwiopijców

sposób na komary, fot. Youtube/wikiHow
sposób na komary, fot. Youtube/wikiHow

28.07.2023 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komary to spore utrapienie podczas letnich, wakacyjnych dni. Potrafią zepsuć nawet najmilej spędzane na świeżym powietrzu popołudnia i wieczory. Ich "natarcie" zwykle skutkuje czerwonymi, swędzącymi plamami na skórze. Można jednak tego w prosty sposób uniknąć. Zastosuj sprytny, a niezwykle skuteczny sposób na komary.

Sklepowe odstraszacze i środki do nakładania na skórę (maści czy spreje) najczęściej na nic się zdają. Nieznośnie pachną, powodują podrażnienia, a finalnie i tak małych krwiopijców wcale nie odstręczają. Jest coś znacznie lepszego — sprytny domowy sposób na komary, który faktycznie działa!

Jak chronić się przed komarami?

  • Jeżeli chcesz skutecznie zminimalizować liczbę komarów w swoim domu, istnieje kilka sprawdzonych metod, które możesz zastosować. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby zawsze szczelnie zamykać kubeł z odpadkami. Komary są zwabiane przez wydzielane przez resztki zapachy, dlatego szczelnie zamknięty kosz na śmieci z pewnością przyczyni się do zmniejszenia ich liczby. Najlepiej, jeżeli będzie wyposażony w przykrywkę, która dodatkowo utrudni dostęp do środka.
  • Kolejnym krokiem, który możesz podjąć, jest uszczelnienie okien. Na rynku dostępne są specjalne moskitiery, które nie tylko zabezpieczą twoje okna przed komarami, ale również innymi owadami. Warto również zwrócić uwagę na wszelkie niewielkie dziury oraz mikroszczeliny, które mogą stanowić dla nich zaproszenie do twojego domu.
  • Komary bardzo lubią ukrywać się w starych kwiatach, zwłaszcza tych, w których stoi woda. Dlatego warto regularnie sprawdzać stan swoich roślin doniczkowych. Jeżeli zauważysz, że woda w doniczce jest stara, koniecznie ją wylej. W razie potrzeby przesadź kwiaty do nowej ziemi.
Jaki jest najlepszy sposób na komary? Fot. Freepik
Jaki jest najlepszy sposób na komary? Fot. Freepik

A może postawisz na sprytniejszy sposób na komary?

Innym skutecznym sposobem na pozbycie się komarówpułapki. Możesz zrobić je samodzielnie w kilka sekund.

  • Wystarczy, że do niewielkiej miseczki wlejesz cztery łyżki octu jabłkowego, aby zwabić owady, a następnie dodasz kilka kropel płynu do mycia naczyń, który uniemożliwi im ucieczkę. Tego typu pułapki warto rozstawić w kilku miejscach w domu. Możesz też wlać miksturę do plastikowej butelki, którą wcześniej odpowiednio przygotujesz. Przetnij butelkę na pół, do dolnej połowy wlej specyfik, a górną odwróć "do góry nogami" i włóż do środka. Zwabione komary nie będą miały szans się wydostać.
  • Możesz również skorzystać z innej metody. Do małego pojemnika włóż kawałek banana, przykryj go przezroczystą folią i nakłuj w kilku miejscach. Komary dostaną się do środka, ale nie będą w stanie opuścić pułapki. Pamiętaj o codziennym czyszczeniu zbiorniczka!
  • Komary nie są wybredne, dlatego na stole możesz zostawić kieliszek z czerwonym winem. Komary, chcąc skosztować trunku, po prostu się w nim utopią.
  • Dobrym sposobem na odstraszenie komarów są również świeże liście bazylii, których owady te szczególnie nie lubią. Wystarczy kilka świeżych listków drobno posiekać lub utrzeć w moździerzu i tak uzyskany sok wetrzeć w skórę. Można też mieszankę liści po prostu porozstawiać w domu.
  • Olejek waniliowy to kolejny skuteczny sposób na komary. Wystarczy odrobina tego olejku, aby skutecznie zniechęcić owady do skosztowania naszej krwi. Tego zapachu nie znoszą szczególnie, dlatego zawsze warto mieć przy sobie odrobinę.
Sprytny i skuteczny sposób na kleszcze. Fot. Gettyimages
Sprytny i skuteczny sposób na kleszcze. Fot. Gettyimages
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także