PoradyLajfhakiNiepotrzebna mi złotówka. Z odblokowaniem wózka radzę sobie sprytniej

Niepotrzebna mi złotówka. Z odblokowaniem wózka radzę sobie sprytniej

czym odblokować wózek, fot. Genialne
czym odblokować wózek, fot. Genialne
07.10.2023 11:33, aktualizacja: 04.11.2023 09:06

Idąc na zakupy, szczególnie do dużych sklepów powierzchniowych, automatycznie po niego sięgamy. Jednak wtedy często okazuje się, że ani drgnie, ponieważ jest przypięty do reszty. Zwykle w takiej sytuacji zaczynamy nerwowo szukać drobniaków. Co jeśli kieszenie są puste? Podpowiadamy, czym odblokować wózek.

Wózek sklepowy jest niezbędny, kiedy planujemy zrobić większe zakupy. Bez problemu zmieszczą się w nim nasze zapasy, ale żeby móc z niego swobodnie korzystać, to trzeba go odblokować. Do tego potrzebne są monety o nominale dwóch lub pięciu złotych albo złotówka. Często jednak nie mamy drobniaków przy sobie — szczególnie, jeśli przywykliśmy do płatności bezgotówkowych. Cóż, okazuje się, że wcale ich nie potrzebujemy.

Czym odblokować wózek?

W obecnych czasach mało kto nosi przy sobie gotówkę, bo o wiele szybciej i sprawniej jest płacić kartami lub blikiem. W większości sklepów możemy dokonywać zakupów za pomocą płatności elektronicznej, dzięki czemu nie potrzebujemy wybierać dużej ilości banknotów. Jednak wózki sklepowe nadal mają tradycyjne mechanizmy — działają na monety, przez co zaczynają stanowić niemały problem. Okazuje się, że nadal nie potrzeba do tego gotówki, a wystarczy zwykły klucz. Z pewnością każdy z nas ma go przy sobie, ponieważ wychodząc z domu, zazwyczaj zamykamy drzwi. Standardowe klucze często pasują do automatu znajdującego się przy wózkach. Nie warto wpychać go na siłę, ponieważ może się zablokować. W niektórych przypadkach jeden klucz to za mało, dlatego warto wtedy dołożyć drugi. Wystarczy złożyć je w formie nożyczek tak, aby ich ząbki znajdowały się na zewnątrz.

Jak otworzyć wózek sklepowy Fot. genialne.pl
Jak otworzyć wózek sklepowy Fot. genialne.pl

Czym jeszcze odblokować wózek?

Równie dobrym rozwiązaniem jest plastikowy żeton, który możemy bez problemu dostać w sklepach. Zazwyczaj obsługa z chęcią je wydaje, a ich rozmiar jest uniwersalny. Dzięki temu pasują do każdego wózka. Warto mieć go w portfelu lub kieszeni. Można też wykorzystać do tego celu drobne monety pozostałe z zagranicznych podróży np. euro. W ten sposób nie będą zalegać, a przydadzą się w codziennych zakupach. Plastikowe płaskie breloczki to nie tylko ozdoba lub znaczniki, ale i skuteczny sposób na odblokowanie wózka. Do tej metody sprawdzą się tylko te, które są zakończone na półokrągło.

Jak otworzyć wózek sklepowy bez monety, fot. Unsplash
Jak otworzyć wózek sklepowy bez monety, fot. Unsplash
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także