PoradyNie potrzebujesz wiele. To najlepszy trik z lusterkami samochodowymi

Nie potrzebujesz wiele. To najlepszy trik z lusterkami samochodowymi

Podpowiadamy, czym czyścić lusterka w samochodzie. Fot. Freepik
Podpowiadamy, czym czyścić lusterka w samochodzie. Fot. Freepik
23.09.2023 08:29

Lusterka samochodowe mają pomagać nam przy wykonywaniu manewrów na drodze, ale przy kiepskiej pogodzie bywają kompletnie bezużyteczne. Wszystko przez to, że całkowicie pokrywają je kropelki wody. Podpowiadamy, czym myć lusterka w samochodzie, by uniknąć takich problemów.

Niewielu kierowców zaprząta sobie głowę myciem lusterek samochodowych. Większość z nas albo pozostawia to myjni automatycznej, albo czyści je ręcznie razem z całym autem, używając tych samych preparatów co w przypadku szyb. To błąd, który może mieć wpływ na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Jeśli wiesz, czym myć lusterka w samochodzie, możesz zapewnić sobie większy komfort i uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji.

Dlaczego lusterka w samochodzie powinny być zawsze czyste?

Zgodnie z przepisami każdy samochód powinien posiadać przynajmniej jedno boczne lusterko po lewej stronie. Zadaniem tego niewielkiego elementu jest zapewnienie lepszej widoczności. Dzięki niemu możesz zobaczyć, co dzieje się za samochodem bez konieczności odwracania się (to mogłoby spowodować zagrożenie). Dzięki lusterkom możesz bezpiecznie zmienić pas przed skrzyżowaniem czy wykonać manewr wyprzedzania na dwupasmówce. Kiedy są brudne, widoczność jest ograniczona, co może powodować zagrożenie w czasie jazdy. Właśnie dlatego warto wiedzieć, czym czyścić lusterka w samochodzie, by zachować widoczność nawet przy kiepskich warunkach atmosferycznych.

Czym czyścić lusterka w samochodzie? Fot. Freepik
Czym czyścić lusterka w samochodzie? Fot. Freepik

Czym czyścić lusterka w samochodzie?

Lusterka samochodowe warto wyczyścić pastą do zębów. Potrzebujesz jej naprawdę bardzo niewiele — wystarczy mała kropka postawiona na samym środku lusterka. Rozetrzyj pastę palcem tak, by utworzyła na szkle cieniutką warstwę. Postaraj się, by pokrywała jak największą powierzchnię, ale nie martw się, jeśli po bokach zostaną fragmenty bez pasty. Następnie zetrzyj pastę suchą ściereczką. Dokładnie wypoleruj lusterko, by nie pozostały żadne smugi. Gotowe! Twoje lusterko jest czyste i zabezpieczone przed złą pogodą.

Czym czyścić lusterka w samochodzie, żeby zachować widoczność w deszczu? Fot. Freepik
Czym czyścić lusterka w samochodzie, żeby zachować widoczność w deszczu? Fot. Freepik

Co daje czyszczenie lusterek pastą do zębów?

Zastanawiasz się pewnie, dlaczego warto umyć lusterko pastą do zębów. Otóż jak wspomnieliśmy, pasta nie tylko czyści szklaną powierzchnię, ale też zabezpiecza ją przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Pewnie wielokrotnie w czasie deszczu kropelki wody zostające na lusterku utrudniały ci widoczność. Pasta do zębów tworzy na szklanej powierzchni niewidzialną warstwę, która sprawia, że woda lepiej spływa i nie zostaje na lusterku. Dzięki temu przez cały czas zachowujesz dobrą widoczność. Ten sam trik możesz z powodzeniem zastosować również na innych szklanych powierzchniach, w tym np. na szybach samochodowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także