NewsyNie używa podpasek ani papieru toaletowego. Jak dba o higienę intymną?

Nie używa podpasek ani papieru toaletowego. Jak dba o higienę intymną?

Higiena intymna, fot. Pinterest
Higiena intymna, fot. Pinterest
22.08.2022 14:56

Zwykle najwięcej kontrowersji wywołują osoby, które zdecydują się ujawnić, jak wielkimi indywidualistami są. Oni robią przeróżne rzeczy znacznie inaczej niż reszta społeczeństwa. Dużo kontrowersji wzbudza higiena intymna.

Higiena intymna bez papieru i mydła

Eden Alexandra to użytkowniczka TikToka, która postanowiła opowiedzieć o tym, jak dba o swoją higienę intymną. Opublikowała filmik pod tytułem 5 rzeczy, których jako posiadaczka waginy, nigdy nie robię. Wywołała nim duże poruszenie w kobiecym środowisku i zgromadziła dużo komentarzy. Co tak poruszyło inne panie?

Eden Alexandra przekonuje, że:

  • Nie używa papieru toaletowego.
  • Nie stosuje żeli do higieny intymnej ani mydeł. Podmywa się tylko wodą, gdyż tak naprawdę pochwa czyści się sama.
  • Podczas okresu nie sięga po tampony ani podpaski.
  • Nie używa irygatora. Dodatkowo przekonuje, że naturalny kobiecy zapach jest niesamowity i wagina nie musi pachnieć jak pole truskawek.
  • Nie nosi obcisłej bielizny ani mocno przylegających ubrań. Wszystko dlatego, aby ciało i skóra mogły swobodnie oddychać.
Higiena intymna, fot. Unsplash
Higiena intymna, fot. Unsplash

Przyznała także, że do podmywania się podczas menstruacji stosuje tzw. wodne chusteczki. Są one w 99,9% wykonane z wody oraz nie zawierają włókien syntetycznych. Dodatkowo szybko się rozkładają i są biodegradowalne.

Oczywiście dbałość o higienę intymną to indywidualna sprawa każdej kobiety.

Fakty o higienie intymnej:

  • Papier toaletowy może podrażniać skórę i wywoływać infekcje oraz pieczenie. Szczególnie niebezpieczny jest papier zapachowy i kolorowy.
  • Stosowanie żeli do higieny intymnej nie jest konieczne. Pochwa doskonale radzi sobie z samooczyszczeniem. Natomiast niektóre składniki zawarte w żelach są w stanie podrażnić okolice intymne i przesuszyć śluzówkę.
  • Podpaski i tampony są nieekologiczne. Do produkcji niektórych z nich wciąż stosuje się chlor lub bawełnę opryskiwaną pestycydami. Bezpiecznym rozwiązaniem jest stosowanie kubeczków menstruacyjnych lub wielorazowych podpasek, które pierzemy w pralce.
Higiena intymna, fot. Unsplash
Higiena intymna, fot. Unsplash
  • Irygatory wypłukują z pochwy pałeczki kwasu mlekowego i wyjałowianą jej środowisko. Dlatego jest dużo bardziej podatna na infekcje.
  • Poliestrowa bielizna nie pozwala skórze oddychać i w związku z tym może być przyczyną nawracających infekcji.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także