NewsyNie wszędzie nad Bałtykiem psy są mile widziane. Sprawdź, na które plaże wejdziesz z pupilem

Nie wszędzie nad Bałtykiem psy są mile widziane. Sprawdź, na które plaże wejdziesz z pupilem

czy na plażę można zabrać psa, fot. gettyimages
czy na plażę można zabrać psa, fot. gettyimages
25.06.2023 17:24

Jeśli jesteś właścicielem czworonoga, to doskonale wiesz, jak cudowne bywają wakacje z psem. Niestety są miejsca, gdzie zabronione jest wprowadzanie zwierząt. Pewnie zastanawiasz się, czy na plażę można zabrać psa. Z tym bywa różnie.

Letni klimat tylko zachęca, aby wsiąść do samochodu lub pociągu i wyruszyć nad morze w towarzystwie swego pupila. Jednak liczba polskich plaż, na które może on swobodnie wejść jest ściśle określona. Dowiedz się, gdzie możesz przebywać z psem bez ryzyka otrzymania mandatu.

Czy na plażę można zabrać psa?

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dlatego nic dziwnego, że tak wielu właścicieli, zabiera swoich pupili nad morze. To świetna okazja, aby nie tylko wzmocnić więź z czworonogiem, ale też spędzić miło czas. Coraz więcej hoteli umożliwia nocleg ze zwierzakiem, dzięki czemu nie musimy martwić się, co zrobić z nim podczas wakacji. Skoro morze, to i plaża, jednak, nie na każdą wejdziemy z naszym czworonogiem. Wtedy możemy zapomnieć o spacerze z psem po piasku. Dlatego przed udaniem się na plażę nad Bałtykiem, warto zapoznać się z jej regulaminem. Wszystko po to, aby nie sprawić sobie nieprzyjemnej niespodzianki i nie dostać mandatu za to, że pies przebywa w niedozwolonym miejscu. Kara to nawet 500zł!

Obraz

Lista polskich plaż, gdzie wprowadzisz psa

Niektóre z nich mają zakaz, ale tylko czasowy. Przykładem jest plaża w Sopocie, która w sezonie letnim jest otwarta dla psów w godzinach 18.00-24.00, czyli wtedy, kiedy nie ma tłumów plażowiczów. Na szczęście są plaże, na które bez obaw możemy wejść z pupilem. Oto lista miejsc, gdzie dozwolone jest wejście z psem.

  • Półwysep Helski: Kuźnica (wejście nr 29 od strony Chałup), Jastarnia (wejście na plażę nr 55, od strony Juraty).
  • Trójmiasto: Gdynia — w Kolibkach i Babich Dołach, Gdańsk - na plaże wchodzi się przez cały rok, poza kąpieliskami zastrzeżonymi.
  • Pomorze środkowe: Białogóra — wejście nr 32 (psy muszą być na smyczy i w kagańcu), Darłowo, ale tylko po godz. 20, Dębki — wejście nr 18 (psy muszą być na smyczy i w kagańcu) - podobnie Rowy i Łeba, Karwieńskie Błoto — wejście nr 4.
  • Pomorze zachodnie: Kołobrzeg - na odcinku od ostatniego zejścia na plażę na wysokości ul. Plażowej do granicy z Grzybowem, Międzyzdroje - wejścia L i M, Niechorze - wejście nr 18, Pobierowo - wejścia nr 32 i 43, Pogorzelicy - wejścia nr 1 i 2, Pustkowie - wejście nr 31.
  • Rewal - wejścia nr 19, 20 i 26, Świnoujście - w okolicach wiatraka, Trzęsacz - wejścia nr 27 i 28.

Na szczęście tych plaż nad Bałtykiem jest całkiem sporo, dzięki czemu właściciele psów nie muszą czuć się dyskryminowani. Jak można zauważyć, że na niektórych obowiązkowo trzeba wejść z psem w kagańcu i na smyczy, na innych zaś, nie jest to konieczne.

A white dog sitting on the beach surrounded by the sea under the sunlight - concept of loneliness
A white dog sitting on the beach surrounded by the sea under the sunlight - concept of loneliness
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także