PoradyNie wyrzucaj folii bąbelkowej. Przed zimą przyda się szybciej niż myślisz

Nie wyrzucaj folii bąbelkowej. Przed zimą przyda się szybciej niż myślisz

Podpowiadamy, jak wykorzystać folię bąbelkową po wyjęciu z paczki. Fot. Freepik
Podpowiadamy, jak wykorzystać folię bąbelkową po wyjęciu z paczki. Fot. Freepik
25.09.2023 17:00

Zwykle używa się jej do zabezpieczania paczek. Po wyjęciu z kartonu większość z nas wyrzuca folię bąbelkową. To poważny błąd! Można dać jej drugie życie i wykorzystać w pożyteczny sposób. Podpowiadamy, jak wykorzystać folię bąbelkową w domu i ogrodzie.

Folia bąbelkowa, jeśli od razu po rozpakowaniu przesyłki nie wyląduje w koszu, w najlepszym wypadku jest przekazywana dzieciom jako "zabawka" lub wykorzystywana do odstresowania się. Przebijanie pęcherzyków powietrza jest bowiem czynnością pomagającą w prosty sposób zredukować napięcie. Nie jest to jednak jedyny sposób, by wykorzystać materiał znaleziony w paczce. Folia bąbelkowa ma jeszcze przynajmniej kilka mało znanych zastosowań. Warto sięgnąć po nią w czasie domowych porządków oraz prac w ogrodzie.

Jak wykorzystać folię bąbelkową w domu?

Folia bąbelkowa jest wykonana z cienkiego plastiku. Jest miękka i przyjemna w dotyku. Możesz wykorzystać ten fakt i używać jej do czyszczenia delikatnych powierzchni. Doskonale nada się do mycia naczyń podatnych na uszkodzenia, np. teflonowej patelni. Folia bardzo dobrze zbiera tłuszcz, więc bez trudu zastąpi gąbkę, a nawet druciak, który mógłby porysować delikatną powierzchnię. Dzięki niej patelnia zawsze będzie idealnie czysta i nie pojawią się na niej rysy. Równie dobrze materiał wyjęty z paczki nada się do mycia i polerowania paneli podłogowych. Wylej na nie trochę detergentu, a następnie wetrzyj go za pomocą folii bąbelkowej. Podłoga będzie błyszczeć jak nigdy wcześniej. Unikniesz też tworzenia szpecących ją zarysowań.

Jak wykorzystać folię bąbelkową? Fot. Freepik
Jak wykorzystać folię bąbelkową? Fot. Freepik

Jak użyć folii bąbelkowej w ogrodzie?

Wiesz już, jak wykorzystać folię bąbelkową w domu. Czas wyjaśnić, jak przyda się ona w ogrodzie. Tu również masz przynajmniej 2 opcje do wyboru. Folia może stanowić zabezpieczenie przed szkodnikami takimi jak karczowniki. Te niewielkie ssaki uszkadzają korzenie roślin, a także obgryzają korę drzew owocowych i bulwy warzyw. Wystarczy umieścić bąbelkową warstwę na ogrodzeniu lub rozłożyć w okolicy roślin narażonych na atak, by gryzonie trzymały się z daleka. Możesz również wykorzystać folię bąbelkową do zabezpieczenia roślin na okres zimowy. Dzięki pęcherzykom powietrza stworzy dla nich doskonałą izolację przed chłodem. Serwis WP Kobieta radzi:

Owiń nią późną jesienią albo wczesną wiosną rośliny takie jak róże, hortensje, azalie, lawendę, magnolię, wrzosy, rośliny cebulowe czy też drzewka iglaste.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także