PoradyLajfhakiNigdy nie zebrałam większych ogórków. To zasługa tej domowej odżywki

Nigdy nie zebrałam większych ogórków. To zasługa tej domowej odżywki

domowy nawóz do ogórków, który wspomoże ich wzrost, fot. gettyimages
domowy nawóz do ogórków, który wspomoże ich wzrost, fot. gettyimages

11.06.2023 15:29, aktual.: 11.06.2023 21:57

Dobry nawóz do ogórków, gwarantuje urodzajne plony, które zbiera się koszykami. Poznaj patent na domową odżywkę. Jest ona prosta do wykonania i przede wszystkim tania (będzie cię kosztowała ok. 2 złotych).

Po zastosowaniu własnoręcznie zrobionego nawozu, ogórki z twoich grządek będą soczyste i smaczne. Odżywkę wykonasz tylko z 3 składników i nie nadwyrężysz przy tym mocno portfela. Dostarczy ona ogórkom wszystkich, niezbędnych im do wzrostu, mikro i makroelementów.

Ogórki gruntowe, co warto o nich wiedzieć?

Uprawa ogórków gruntowych nie jest trudna. Dzięki temu nawet początkujące osoby dadzą sobie z nią radę. Podstawą jest właściwie dobrane stanowisko, podlewanie, zagwarantowanie warzywom obojętnego pH podłoża i nawożenie. Ogórki lubią stanowiska nasłonecznione i dość wysokie temperatury. Podlewanie powinno odbywać się co 5-7 dni. Jednak pamiętaj, aby nie zraszać liści, ponieważ to może wywołać infekcję grzybiczą. Za obfitymi zbiorami stoi przede wszystkim zastosowany domowy nawóz. Dzięki niemu ogórki będą smaczniejsze, większe i bardziej odporne na ataki szkodników.

czym nawozić ogórki fot. freepik
czym nawozić ogórki fot. freepik

Przepis na domowy nawóz do ogórków

Podczas okresu intensywnego wzrostu twoje ogórki potrzebują regularnego dokarmiania. Sposobów na ich nawożenie jest wiele. Możesz stosować dedykowane sklepowe odżywki lub zrobić taką samodzielnie. Polecamy nie iść na łatwiznę i wykonać domową odżywkę, która nie będzie cię kosztowała dużo pieniędzy. Do zrobienia domowego nawozu potrzebujesz tylko 3 składników ze swojej kuchennej szafki. Przekonaj się jakie to proste. Przepis jest naprawdę banalny i nikt nie będzie miał problemów z jego wykonaniem.

  • Do szklanego słoika wlej litr ciepłej wody.
  • Potem wsyp łyżkę drożdży suszonych i łyżkę drobnego cukru (najlepiej pudru).
  • Zamknij słoik i nim wstrząśnij.
  • Odstaw go na dwie godziny w ciemne miejsce.
  • Po tym czasie otwórz słoik i rozcieńcz preparat z 10 litrami wody.
  • Zamieszaj i podlej odżywką ogórki.

Uwaga: Na pojedynczy krzak użyj litr nawozu. Ogórki podlewaj raz w miesiącu, a dostarczysz im za każdym razem prawdziwej bomby witaminowej. Po upływie 30 dni zauważysz, że twoje warzywa rosną szybciej, a także są dużo większe.

czym podlewać ogórki, fot. freepik
czym podlewać ogórki, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także