PoradyLajfhaki5 rzeczy, które poprawią się jeśli będziesz trzymać nogi w górze. Wystarczy 20 minut dziennie

5 rzeczy, które poprawią się jeśli będziesz trzymać nogi w górze. Wystarczy 20 minut dziennie

5 rzeczy, które poprawią się jeśli będziesz trzymać nogi w górze. Wystarczy 20 minut dziennie
Katarzyna

10.07.2019 11:04, aktual.: 10.07.2019 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przywykliśmy do tego, że w naszym codziennym życiu musimy się wszędzie spieszyć i robić wszystko w pośpiechu. Z tego względu dużo osób ceni sobie krótkie, lecz efektywne ćwiczenia. Oto ćwiczenie, które nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku, a pomoże Ci wyeliminować zmęczenie i poprawić nastrój. A to dzięki 20 minutowemu ćwiczeniu!

Podnieś swoje nogi!

Obraz

1. Wybierz wygodną pozycję w pobliżu ściany i umieść poduszkę lub miękki ręcznik lub wałek pod dolną częścią pleców.

2. Podnieś nogi i rozciągnij je wzdłuż ściany. Ręce powinny być zrelaksowane i powinny znajdować się wzdłuż ciała.

3. Pozostań w tej pozycji przez 15-20 minut.

WAŻNE

Twoje ubrania nie mogą blokować krążenia krwi dlatego wykonując to ćwiczenie postaraj się ubrać luźniejsze ubrania, które nie ściskają talii ani nóg. Może to ćwiczenie nie brzmi jak tradycyjne ćwiczenia i przypomina jogę lub techniki relaksacyjne, ale dzięki tej prostej rzeczy zauważysz poprawę na wielu płaszczyznach.

Ograniczenia

Jedynym ograniczeniem tego ćwiczenia jest niedawne lub przewlekłe uszkodzenie nóg lub kręgosłupa. Ponadto wielu początkujących wydaje się popełniać następujące błędy: leży zbyt daleko od ściany lub zbyt blisko niej. Warto też zwrócić uwagę, aby wałek czy poduszka nie były zbyt miękkie. Takie czynniki mogą prowadzić do napięcia mięśni i zakłócać wyrównanie kręgosłupa.

Korzyści wynikające z regularnego wykonywania ćwiczenia

1) Uczucie ciężkości nóg zniknie

Uczucie obrzęku i ociężałych nogach jest związane ze słabym krążeniem krwi. Między innymi może to być spowodowane niewydolnością serca lub nerek, nadwagą a także niezdrową dietą. Z pewnością musisz ustalić przyczynę obrzęku i podjąć odpowiednie sposoby jego wyleczenia. To ćwiczenie może stać się dobrym dodatkiem do poradzenia sobie z tym problemem, ponieważ unoszenie nóg przyczynia się do poprawy krążenia krwi.

2) Koniec ze zmęczeniem i bólem stóp podczas noszenia szpilek

Obraz

To, że kobieta wygląda świetnie w obcasach, nie podlega żadnej dyskusji. Jednakże, jeśli lubisz nosić tego typu obuwie przez cały dzień, na pewno wiesz, że ma to zły wpływ na Twój stan zdrowia. Kobiety często czują się zmęczone podczas noszenia wysokich obcasów ze względu na zły rozkład masy ciała. Po długim dniu spędzonym w szpilkach, dobrze jest podnieść na chwilę nogi. Kiedy wrócisz do domu, zdejmij buty, podnieś nogi i zrelaksuj się. Oprócz tego ćwiczenia można również lekko masować nogi i wziąć ciepły prysznic.

3) Zaczniesz panować nad swoimi emocjami

20 minut tego ćwiczenia sprawi, że będziesz bardziej zrelaksowana, a spokojne oddychanie sprawi, że uspokoisz swój umysł. Twój organizm dostaje więcej tlenu i poprawia się krążenie krwi, co dostarczy do wszystkich narządów wewnętrznych składniki odżywcze. Jest to korzystne dla układu nerwowego i zmniejsza napięcie mięśni wokół skroni, szyi i żołądka.

4) Poprawi się Twoje trawienie

Leżenie z podniesionymi nogami poprawia również pracę żołądka. Dopływ krwi do narządów wewnętrznych ulega poprawieniu dzięki odprowadzaniu krwi z nóg. Mięśnie odpowiedzialne za perystaltykę jelit uspokajają się, jednocześnie zwiększone krążenie krwi poprawia pracę układu trawiennego. Jeśli wykonujesz to ćwiczenie regularnie, większość składników odżywczych, które spożywasz, szybko się wchłonie.

5) Znikną Twoje problemy ze snem

Jedną z przyczyn bezsenności jest nawracające nieprzyjemne uczucie w nogach. Regularne podnoszenie nóg pomoże Ci pozbyć się objawów tj. zespół niespokojnych nóg. Co więcej, mózg otrzyma więcej tlenu dzięki poprawnemu oddychaniu i poprawie krążenia krwi. Twój sen stanie się głębszy i lepszy.

Prawda, że to jedno ćwiczenie może wiele zmienić?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także