PoradyLajfhakiOcet i kwasek to już przeżytek. Doprowadź kabinę do perfekcji innym produktem z kuchni

Ocet i kwasek to już przeżytek. Doprowadź kabinę do perfekcji innym produktem z kuchni

Rozpuść w wodzie i przetrzyj kabinę. Będzie jak nowa.
Rozpuść w wodzie i przetrzyj kabinę. Będzie jak nowa.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | herraez
13.11.2023 12:34

Wyczyszczenie kabiny prysznicowej to nie lada wyzwanie. Na powierzchni gromadzi się osad, który szybko zamienia się w trudny do usunięcia kamień. Na szczęście, istnieje prosty sposób, aby się go pozbyć. I nie wymaga on użycia octu lub kwasku cytrynowego.

Woda w połączeniu z resztkami mydła osadza się na kabinie prysznicowej, tworząc nieestetyczny osad, który w mgnieniu oka zamienia się w kamień. Można tego uniknąć, regularnie czyszcząc kabinę. Niestety, większość detergentów nie radzi sobie z zaciekami.

Jest na to sposób. Wystarczy, że przygotujesz domowy płyn do czyszczenia kabiny prysznicowej. I nie, nie potrzebujesz octu czy też kwasku cytrynowego. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem zmywarki, potrzebny produkt masz już w domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rozpuść w wodzie i przetrzyj kabinę. Szyby będą lśnić jak nowe

Ocet i kwasek cytrynowy doskonale radzą sobie z kamieniem. Wystarczy przetrzeć nimi zabrudzoną powierzchnię, żeby pozbyć się brzydkiego nalotu. Na bazie tych składników można przygotować fantastyczny płyn do mycia kabiny prysznicowej. Posiadacze zmywarki mają w domu coś jeszcze skuteczniejszego. Tym produktem są tabletki do zmywarki. Ze względu na wysoką zawartość składników czyszczących i nabłyszczających, poradzą sobie nawet z najgorszymi zabrudzeniami powstałymi na powierzchni kabiny.

Jak przygotować taki płyn? Tabletkę umieść w wysokiej misce i zalej ją 100 ml wrzącej wody. Kiedy się rozpuści, a roztwór nieco ostygnie, zanurz w niej miękką szmatkę z mikrofibry. Mieszanką przetrzyj kabinę i odczekaj 10 minut. Po tym czasie wypoleruj szyby czystą i suchą gąbką, a na końcu, spłucz detergent i wytrzyj szyby do sucha. Po zabrudzeniach nie powinno być już śladu.

Włóż w gąbkę. Pozbędziesz się nawet najgorszych zabrudzeń

Chcesz wyczyścić kabinę w najszybszy i najprostszy możliwy sposób? Przygotuj dwie rzeczy — czystą i suchą gąbkę, tabletkę do zmywarki oraz niewielki nóż bądź nożyczki. Wytnij w gąbce niewielki otwór, w którym zmieści się tabletka. Pozbądź się z niej kulki, a następnie, włóż ją go otworu w gąbce. Zmocz gąbkę wodą, a następnie, potrzyj ją, aż zacznie się lekko pienić. Przetrzyj gąbką kabinę, a na końcu, spłucz szyby wodą i osusz je suchą ścierką lub papierem toaletowym. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu, a kabina będzie lśnić czystością przez długi czas.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także