PoradyLajfhakiOd kiedy stosuję ten patent, żaden karaluch nie wychylił głowy z odpływu

Od kiedy stosuję ten patent, żaden karaluch nie wychylił głowy z odpływu

sposób na karaluchy, fot. Getty Images
sposób na karaluchy, fot. Getty Images
31.07.2023 11:11

W naszym domu bytować mogą przeróżne insekty. Chociaż ich obecność nie jest dla nas przyjemna, są one częścią ekosystemu. Możesz przegonić je, stosując naturalne i domowe metody. Zdradzamy skuteczny sposób na karaluchy.

Widok karaluchów wzbudza wstręt i raczej nie są to lokatorzy, których chcielibyśmy mieć w swoim domu. Niestety, może się zdarzyć, że jednak zagoszczą w twoich czterech ścianach. Wówczas nie trzeba od razu używać silnej chemii. Wystarczy zastosować naturalny odstraszacz.

Jakie insekty goszczą w domach?

A cockroach with long ears.
A cockroach with long ears.

Jak pozbyć się karaluchów?

Robale te żerują w nocy (nie znoszą światła) i właśnie o tej porze masz największą szansę, by się ich pozbyć. Trzeba to zrobić szybko, ponieważ rozmnażają się w zastraszającym tempie. W tym celu zrób domową pułapkę na karaluchy. Do jej przygotowania potrzebne ci będą...fusy z kawy! Po prostu umieść je otwartym pojemniku, a następnie postaw tam, gdzie widziałeś karaluchy. O krawędź słoika warto oprzeć np. linijkę, po której insekty dostaną się do środka. Rano pułapkę z karaluchami zalej wrzątkiem i spuść je w toalecie.

Periplaneta cockroach, known as red cockroach or American cockroach,walking along the wall of the house, fear of cockroach
Periplaneta cockroach, known as red cockroach or American cockroach,walking along the wall of the house, fear of cockroach

Jakie choroby przenoszą karaluchy?

Karaluchy nie gryzą, ale przenoszą wiele chorób. Oto ich lista:

  • grypa,
  • cholera,
  • gruźlica,
  • tężec,
  • dżuma.

Najczęściej jednak mogą doprowadzić do zatrucia pokarmowego. Kiedy zjemy zanieczyszczoną przez nie żywność.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także