PoradyLajfhakiOd teraz umiem wyczyścić odpływ jak zawodowiec. 3 produkty i gotowe!

Od teraz umiem wyczyścić odpływ jak zawodowiec. 3 produkty i gotowe!

Jak wyczyścić odpływ za pomocą domowego triku? fot. Freepik
Jak wyczyścić odpływ za pomocą domowego triku? fot. Freepik
15.10.2023 12:21

Chcesz wyczyścić odpływ w zlewie, by mieć spokój od zatorów na jak najdłużej? Samo płukanie wodą czy płynem do naczyń jest skuteczne tylko na chwilę i tylko wtedy, gdy w odpływie nie ma dużo resztek. Dzięki temu trikowi zrobisz czyszczenie jak prawdziwy zawodowiec.

Mycie zlewu to nic skomplikowanego, lecz trzeba to robić regularnie. W innym wypadku po czasie zaczynamy mieć problemy z napływającą wodą, która zbiera się przez resztki zalegające w odpływie. Traktowanie problemu po macoszemu będzie skutkować większym problemem w przyszłości, gdyż woda po prostu przestanie spływać.

Jak dobrze wyczyścić odpływ?

Jeśli jesteś leniwy, a chcesz mieć zawsze problem odpływu z głowy, zainwestuj w myjkę ciśnieniową. Dzięki niej będziesz w stanie dostać się do największych zakamarków, w których aż się roi od brudu, resztek mydła i włosów. Taka inwestycja starczy na długie lata, a ty nie będziesz borykać się z problemem brudnego odpływu ani zatorów. Zaoszczędzisz również na mocnych detergentach, które stale kupowałeś.

Obraz

Domowy sposób na zabrudzenia w odpływie

Jeśli aktualnie twój budżet nie pozwala ci na większe inwestycje (np. w sprzęty do mycia), możesz radzić sobie z zabrudzeniami dzięki domowemu sposobowi. Popularne produkty, najczęściej te z kuchni, są w stanie pokonać każde większe zabrudzenie. W tym przypadku przygotuj płyn do mycia naczyń, dużą łyżkę sody i nieco octu. Odpływ należy zalać płynem, następnie posypać proszkiem, a na sam koniec przelać octem. Ten ostatni składnik wywoła niezłą erupcję piany, a przy tym oczyści zlew. Najlepiej zatkać zlewozmywak ścierką, by nie dopuścić do nadmiernego parowania produktów z rury, a sama piana będzie dzięki temu uciekać do wewnątrz. Ocet można dolewać dwukrotnie, lecz za każdym razem musisz zatykać dziurkę ściereczką. Pianę płuczemy po kilku minutach, najlepiej przelewając wszystko wrzątkiem. Mikstura zadziała na uporczywe zabrudzenia, a gorąca woda będzie niczym peeling i zmyje wszystko, co odkleiło się od rur. Nawet nie wiesz, ile brudu może znajdować się kilka centymetrów poniżej kratki zbierającej. Pamiętaj o regularności, a zawsze będziesz cieszyć się drożnym odpływem.

Jak wyczyścić odpływ domowym trikiem, fot. Freepik
Jak wyczyścić odpływ domowym trikiem, fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także