UrodaFryzuryOdebrał psa od fryzjera i nie mógł przestać się śmiać. Niezły eksperyment!

Odebrał psa od fryzjera i nie mógł przestać się śmiać. Niezły eksperyment!

Psi fryzjer zafundował Henry'emu nietypową fryzurę.
Psi fryzjer zafundował Henry'emu nietypową fryzurę.
Źródło zdjęć: © Freepik, reddit | Twisted_NaeNae, dotshock

07.11.2023 12:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Psi fryzjer, tak jak i ludzki, lubi czasem poeksperymentować. Niestety efekty bywają różne, czego dowodem jest pies Henry. Zdjęcie jego metamorfozy podbiło internet i dziś służy za przestrogę dla właścicieli, by rozważnie wybierali groomerów dla swoich czworonogów.

Groomer, czyli psi fryzjer, to osoba, która kompleksowo dba o wygląd czworonogów. Kąpie je, strzyże, podcina pazury. Aby wykonywać tę pracę, trzeba kochać zwierzaki, mieć zdolności manualne oraz niezbędną wiedzę z zakresu fryzjerstwa. Nie zaszkodzi też odrobina kreatywności, ale z nią — jak pokazują niektóre przypadki — nie należy przesadzać. Zbytnie puszczenie wodzy fantazji przy strzyżeniu psa może dać wręcz komiczny efekt. Tak właśnie było z psem Henrym, który po wizycie w salonie psiej urody stał się hitem internetu.

Co zrobił Henry'emu psi fryzjer?

Ponieważ kąpanie i strzyżenie psa zajmuje sporo czasu, zwykle właściciele zostawiają swoich pupili i odbierają ich o wyznaczonej porze. Tak było również w tym przypadku. Nie wiadomo, jakie instrukcje zostawił groomerowi właściciel Henry'ego. Pewne jest jedynie, że gdy odbierał psa, nie mógł powstrzymać się od śmiechu, co zrelacjonował wraz z kuzynem na platformie społecznościowej Reddit.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na zamieszczonym w sieci zdjęciu widać, że wiekowy już pies został ostrzyżony w dość nietypowy sposób. Jego opadające uszy pokrywa kręcona sierść, do tego zwierzak ma kozią bródkę. Na tym jednak nie kończy się nietypowa stylizacja. Sierść na czole została krótko przycięta, natomiast na czubku głowy fryzjer zostawił coś, co przypomina rozwichrzonego irokeza. Trzeba przyznać, że całość — szczególnie w połączeniu z poważną pozą Henry'ego i jego znudzonym spojrzeniem — daje naprawdę komiczny efekt.

Co na to internauci?

Ze swoim poważnym wyrazem pyszczka i komiczną fryzurą pies Henry stał się hitem internetu. Komentujący jego zdjęcie użytkownicy Reddita porównywali go m.in. do starego mędrca, dostojnego gentlemana, a nawet aktora Sama Elliotta bez wąsów.

- Henry wygląda na starszego faceta, który jest naprawdę urażony, że naśmiewasz się z jego fryzury, która mu się naprawdę podoba — czytamy w jednym z komentarzy pod zdjęciem.

Choć od momentu opublikowania fotografii minęły dwa lata, właściciele psów wciąż przywołują przykład Henry'ego, radząc znajomym, by rozważnie podejmowali decyzje o wyborze groomerów dla swoich czworonożnych pupili. Prawdopodobnie nie każdy psi fryzjer będzie próbował aż tak awangardowych cięć, ale ostrożności nigdy za wiele. W razie fryzjerskiej wpadki niewielkim pocieszeniem może być jedynie fakt, że sierść za jakiś czas odrośnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także