PoradyOdkąd znam ten przepis, nie kupuję już kostek do WC. Wolę zrobić je sama

Odkąd znam ten przepis, nie kupuję już kostek do WC. Wolę zrobić je sama

paski odświeżające toaletę, fot. Youtube/SmartFox
paski odświeżające toaletę, fot. Youtube/SmartFox

15.05.2023 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Te paski odświeżające toaletę są naprawdę niezastąpione. Zrobisz je samodzielnie i z powodzeniem zastąpią drogie, sklepowe środki.

Posiadacze toalety bezkołnierzowej mogą mieć problem z zawieszeniem na niej tradycyjnej kostki, która ma zwalczać przykry zapach i dezynfekować WC. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest detergent w sztyfcie, którego małe porcje można przylepić wprost do muszli. Właśnie taki preparat możesz wykonać samodzielnie domowym sposobem — jest bardzo skuteczny.

Jak zrobić paski odświeżające toaletę?

Najpierw przygotuj 300 gramów dowolnego mydła (może być szare). Zetrzyj je na tarce, aby w efekcie przypominało proszek. Następnie weź 300 gramów ulubionego płynu do czyszczenia podłóg i wlej go do mydła. Ważne, aby detergent miał zapach, który ci się podoba. Oba produkty przełóż do garnka i dobrze wymieszaj. Garnek ustaw na kuchence i włącz średni ogień. Składniki mieszaj, aż całkowicie się ze sobą połączą oraz zaczną przypominać lepką masę. Po osiągnięciu takiej konsystencji masę przełóż do foremki wyłożonej folią spożywczą. Dobrze ją rozprowadź i pozostaw do ostygnięcia. Po upływie kilku godzin wyjmij swój detergent i pokrój go w paski. Ich grubość zależy jedynie od twoich upodobań. Później jeden pasek przyklej do wnętrza muszli. Kiedy tylko lekko go dociśniesz, bez trudu będzie trzymał się sedesu, Natomiast po każdym spłukaniu wody toaleta będzie odświeżona, a w łazience rozniesie się przyjemny zapach.

paski odświeżające toaletę, fot. gettyimages
paski odświeżające toaletę, fot. gettyimages

Jak zrobić kostki do czyszczenia toalety?

Jak wiadomo, zachowanie czystości i porządku w toalecie to priorytet. Oczywiście do tego celu używamy detergentów kupowanych w sklepach, jednak możesz w domu prosto i szybko wykonać kostki, które sprawią, że sedes zawsze będzie czysty. Przygotuj foremki do robienia kostek lodu. Następnie do kubka wlej napój typu cola oraz dodaj pastę do mycia zębów. Oba produkty wymieszaj i przelej do foremki. Później włóż ją do zamrażalnika. Finalnie otrzymasz kostki toaletowe, które zdezynfekują sedes, a także rozpuszczą osiadający kamień. To zasługa kwasu fosforowego znajdującego się w coli.

paski odświeżające toaletę, fot. gettyimages
paski odświeżające toaletę, fot. gettyimages

Jak usunąć żółte plamy z deski sedesowej?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także