PoradyLajfhakiPosyp tym deskę sedesową, a żółte plamy znikną. Będzie jak nowa!

Posyp tym deskę sedesową, a żółte plamy znikną. Będzie jak nowa!

żółte plamy na desce sedesowej fot. genialne.pl
żółte plamy na desce sedesowej fot. genialne.pl
29.03.2023 14:05

Żółte plamy na desce sedesowej skutecznie zniechęcają od skorzystania z łazienki. Wywołują uczucie wstydu u gospodarza, jeśli natkną się na nie zaproszeni goście. Chociaż czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych czynności w domu, należy robić to regularnie.

Widok żółtych plam na sedesie sprawia, że czujemy się zakłopotani. Nie jest to nic przyjemnego. I tak jak nie mamy wpływu na ubikacje w miejscach publicznych, tak, na tę domową już tak. Poznaj naszą metodę, a deska sedesowa znów będzie biała.

Jak wyczyścić deskę sedesową?

Zapewne zastanawiasz się, jak pozbyć się żółtych plam z deski sedesowej szybko i skutecznie.  Jest kilka sprawdzonych przez nas metod, które pozwolą temu zaradzić. W skrajnych przypadkach, jeśli zdarzyło Ci się dość mocno zaniedbać swoją toaletę, użyj specjalistycznego środka. Jeśli zaś regularnie czyścisz swoją łazienkę, polecamy Ci użyć naszego domowego sposobu. Żółte plamy na desce sedesowej znikną w mig! A potrzebne do wykonania domowego środka do czyszczenia toalety będą Ci: soda oczyszczona i biały ocet. To uniwersalne, tanie i niezwykle skuteczne środki czyszczące.

deska sedesowa, fot. freepik
deska sedesowa, fot. freepik

Czyszczenie deski sedesowej przy użyciu sody i białego octu

Przedstawiamy Ci instrukcję na domowy środek do czyszczenia toalety. Po jego zastosowaniu, nie poznasz swojej toalety!

Instrukcja krok po kroku:

  • Wylej lub spryskaj białym octem żółte plamy na sedesie,
  • Pozostaw go na mniej więcej 30 minut. W przypadku mocnych plam - zostaw na dłużej.
  • Następnie posyp sodą oczyszczoną zaplamione miejsca.
  • Jeszcze raz spryskaj deskę białym octem.
  • Odczekaj 10 minut, a potem wyszoruj ją szczotką.
  • Wykonaj kilka spłukań wodą i żółte uporczywe plamy na toalecie powinny zniknąć.

Twoja deska sedesowa znów będzie czysta!

deska sedesowa fot. genialne.pl
deska sedesowa fot. genialne.pl

Zastosuj do czyszczenia deski Coca Colę

Coca Cola ma na świecie miliony swoich miłośników. Ten słodki napój towarzyszy im nierzadko w czasie posiłków. Znana jest też ze swoim właściwości czyszczących. Możesz zastosować ją do wyczyszczenia żółtych plam na desce sedesowej! Sprawdzi się, kiedy nie masz przy sobie sody lub sklepowego środka czyszczącego. Kwas fosforowy zawarty w Coca Coli łatwo rozkłada kamień, dzięki czemu jest ona idealna do usuwania przebarwień z sedesu. Jak ją zastosować? Wlej butelkę napoju cola do małego wiadra. Następnie namocz mały kawałek szmatki lub ręcznika w coli. Umieść wilgotną szmatkę na plamie i zostaw przez 10 – 20 minut. Następnie wyszoruj ją za pomocą szczotki do toalet. I gotowe!

Utleniacz do włosów - woda utleniona o wysokim stężeniu

Skutecznym sposobem na pozbycie się żółtych plam i przebarwień z plastikowych desek sedesowych jest zastosowanie nadtlenku wodoru. Dostępna woda utleniona jest roztworem nadtlenku wodoru, ale jej 3% stężenie może okazać się za słabe na żółte plamy. Perhydrol, czyli 30% roztwór nadtlenku wodoru jest trudno dostępny i niebezpieczny. Dlatego o wiele łatwej po prostu zastosować utleniacz do włosów o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru.

6 nietypowych sposób na umycie toalety

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także