PoradyLajfhakiOdkryłam płyn, po którym szyba kabiny prysznicowej jest dłużej czysta

Odkryłam płyn, po którym szyba kabiny prysznicowej jest dłużej czysta

czysta szyba pod prysznicem fot. getty images
czysta szyba pod prysznicem fot. getty images

06.09.2023 17:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czysta szyba pod prysznicem na dłużej niż dwa dni? Tak to możliwe, wystarczy zaaplikować specjalny płyn, który znajdziesz w każdym garażu. Już pewnie się domyślasz, o czym mowa.

Kto ma w domu prysznic, ten wie, jak ciężko utrzymać jego kabinę w czystości. Tyczy się to głównie szyby, która zbiera wodę, a tym samym osadza się na mniej mnóstwo mydlin, które ciężko zmyć. Nawet jeśli masz specjalistyczne środki, po kilku dniach prysznic wygląda tak samo, a ty masz wrażenie, że twoja praca poszła na marne. Czy w takim razie nic nie da się z tym zrobić? Spróbuj zadziałać tym płynem.

Czysta szyba pod prysznicem dzięki produktowi z warsztatu

Autorka Instagrama organizacjaprzestrzeni postanowiła podzielić się swoim trikiem na czystą szybę pod prysznicem. Jej zdaniem jedna aplikacja produktu sprawi, że mamy spokój od sprzątania prysznica na dwa tygodnie! Chodzi tutaj o płyn hydrofobowy, który wykorzystuje się w spryskiwaczach. Wystarczy umyć kabinę, spłukać ją zimną wodą, a następnie wytrzeć do sucha. Na szyby nakładamy płyn i wcieramy go suchą ścierką. Powierzchnie szkła pokryje powłoka, po której woda będzie łatwiej ściekać, a kabina zostanie na dłużej czysta. Równie skuteczny może okazać się nabłyszczacz do szkła. Butelkę kupisz za kilkanaście złotych, a będziesz ją mieć na długie miesiące.

Czysta szyba pod prysznicem nawet przez dwa tygodnie! Fot. Freepik
Czysta szyba pod prysznicem nawet przez dwa tygodnie! Fot. Freepik

Walczysz z kamieniem na baterii? Wypróbuj ten trik

Kamień na baterii to jeden z największych wrogów, gdyż wystarczy moment, a powstaje na nowo. Aby się go skutecznie pozbyć, musimy zrobić łatwy okład z ręczników papierowych i octu. Wystarczy, że potniesz materiał na cienkie paski, a następnie namoczysz je w mieszance octu i wody. Następnie obłóż baterię łazienkową przygotowanym papierem i zawiń wszystko folią spożywczą. Będzie ona zabezpieczeniem przed nadmiernym parowaniem wody z octem. Zostaw całość na kilka godzin, a następnie przystąp do szorowania powierzchni. Kamień powinien odchodzić, a bateria zostanie gładka i błyszcząca. To jeden z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na usunięcie grubej warstwy osadu, która jest niezwykle oporna na wszelkie chemikalia.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także