PoradyLajfhakiZawsze spryskuję tym prysznic. Zapobiega pojawianiu się pleśni i kamienia

Zawsze spryskuję tym prysznic. Zapobiega pojawianiu się pleśni i kamienia

Sposób na pleśń pod prysznicem Fot. Freepik
Sposób na pleśń pod prysznicem Fot. Freepik

26.12.2022 09:30, aktual.: 26.12.2022 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prysznic, zwłaszcza w małych mieszkaniach, jest często miejscem, w którym pojawia się pleśń. Do tego ciągle ten kamień! Miałam już dość szorowania płytek i szyb, więc szukałam sposobu, który pozwoli mi zaoszczędzić czas, który poświęcałam na czyszczenie prysznica. Ten sposób na pleśń pod prysznicem najlepiej się sprawdza. Działa też na kamień z wody!

Płyn na kamień i pleśń do łazienki

  • 1/2 szklanki wody utlenionej
  • 1/2 szklanki denaturatu
  • 1 łyżeczka płynu do mycia naczyń
  • 1 łyżeczka nabłyszczacza do zmywarki
  • 3 szklanki wody

Wymieszaj wszystkie składniki, przelej do pojemnika ze spryskiwaczem i regularnie spryskuj całą kabinę prysznicową. Nie ma potrzeby spłukiwać ją, ani wycierać. Po prostu spryskaj płytki, armaturę i szyby od kabiny i tak pozostaw.

Płyn nie zawiera octu, więc nie zaszkodzi plastikowym, czy silikonowym elementom kabiny.

Sposób na pleśń pod prysznicem

Ta mikstura chroni przed powstawaniem pleśni i osadzaniem się kamienia. Stosuj ją regularnie, nawet po każdym skorzystaniu z prysznica, a zapomnisz o jego szorowaniu na długie tygodnie. Nie pojawi się pleśń, nie będzie kamienia i nie będą rozwijać się żadne szkodliwe bakterie!

Dodatkowa ochrona fug przed pleśnią

Dodatkowym sposobem na ochronę fug przed zabrudzeniem i pleśnią jest ich "impregnowanie" zwykłą świeczką. Wystarczy na czyste i suche fugi nanieść świeczkę, Warstwa wosku dodatkowo chroni je przed osadzaniem się pleśni. Tworzy glazurę, która jednak się z czasem zmywa i cały zabieg warto powtórzyć za jakiś czas. Więcej o tym przeczytasz w naszym osobnym artykule.

Sposób na pleśń pod prysznicem Fot. Freepik
Sposób na pleśń pod prysznicem Fot. Freepik

Sposób na pleśń w łazience

Jeżeli najpierw musisz poradzić sobie z pleśnią, zanim zaczniesz stosować spray zapobiegający jej powstawaniu, to na trudno dostępne miejsca wypróbuj nasz sposób

W walce z pleśnią pomoże też soda oczyszczona. Możesz posypać pleśń sodą i zostawić na jakiś czas. Jeżeli chodzi o fugi na ścianach kabiny, łatwiej spryskać je octem i potem wyszorować. Na trudniejszą do usunięcia pleśń będziesz musiał sięgnąć jednak po wybielacz. Wtedy dobrze wietrz łazienkę i używaj rękawiczek ochronnych.

Obraz

Jak wyczyścić szyby kabiny prysznicowej?

Jeżeli najpierw musisz doszorować szyby kabiny, zanim zaczniesz stosować spray zapobiegający osadzaniu się kamienia, wypróbuj nasz trik, dzięki któremu nie będziesz musiał tracić czasu na długie ich szorowanie. Niesamowicie prosta i skuteczna metoda czyszczenia kabiny prysznicowej!

Sposoby na wykorzystanie soli do czyszczenia

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także