PoradyOdszukaj w apteczce ten gadżet. Usunie każdą drzazgę i żądło

Odszukaj w apteczce ten gadżet. Usunie każdą drzazgę i żądło

Jak usunąć drzazgę Fot. Unmasked with Tiffany / fb
Jak usunąć drzazgę Fot. Unmasked with Tiffany / fb
Manuel
08.08.2022 16:39

Drzazga tkwiąca w palcu potrafi być mocno frustrująca, a przeradza się w prawdziwe piekło, jeśli przydarzyła się nie Tobie, tylko Twojemu dziecku. Jak usunąć drzazgę szybko i sprawnie z ciała? Ta sztuczka jest bardzo skuteczną odpowiedzią na to zmartwienie.

Irytujący problem

Wszyscy kiedyś doświadczyliśmy tego osobiście. Nagle nie wiadomo skąd i dlaczego czujesz ból i kłucie. Najczęściej dotyka to opuszków palców, które z jednej strony są bardzo czułe, z drugiej, wchodzą w kontakt z wieloma przedmiotami.

Po chwili okazuje się, że utkwiła w Twoim ciele drzazga i naturalnie chcesz ja wyjąć. Tyle, że zrobienie tego zazwyczaj nie jest łatwe. I pół biedy wyjąć taką drzazgę sobie samemu, dużo gorzej jednak, gdy trzeba to zrobić dziecku. One zwykle są kompletnie zdezorientowane. Nie wiedzą, co się dzieje i płaczą na cały głos, prosząc mamę, albo tatę o pomoc. Wtedy trzeba działać szybko i zdecydowanie. A niestety wiercące się dziecko bynajmniej tego nie ułatwia.

Obraz

Jak usunąć drzazgę? Tak zrobisz to szybko i skutecznie

O tym, jak sprawnie wyciągnąć dziecku drzazgę w swoim poście jakiś czas temu napisała Claire Bullen, a ludzie jej sposób dosłownie pokochali. Bo jest zadziwiająco prosty i dobrze się sprawdza:

Dla tych, którzy nie znają angielskiego wyjaśniamy o co chodzi. Claire wpadła na pomysł, aby drzazgę w skórze dziecka usunąć za pomocą aplikatora do podawania leków dzieciom. Są one często dołączone do syropów przeciwbólowych i przeciwgorączkowych dla dzieci. Chodzi o dozownik strzykawkowy, czy inaczej strzykawkę doustną.

Wystarczy  przyłożyć taką strzykawkę do miejsca, w które weszła drzazga. Teraz jedyne co musimy zrobić, to zaciągnąć strzykawkę a ciało obce, które wbiło się w skórę, powinno samo "wsunąć się" do dozownika. Przeźroczysta strzykawka doustna ma jeszcze tą zaletę, że widać, czy znajduje się już w niej drzazga. Czasami trzeba ponowić próbę, ale na pewno warto!

Jest to opcja 100-krotnie bardziej wygodna od próby ręcznego "wydłubania" drzazgi, która najczęściej kończy się wbiciem jej jeszcze mocniej. Warto tę metodę zapamiętać i wypróbować przy najbliższej okazji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także