PoradyLajfhakiOto 4 szybkie domowe sposoby na użądlenie osy u dziecka

Oto 4 szybkie domowe sposoby na użądlenie osy u dziecka

co na ugryzienie osy u dziecka fot. freepik
co na ugryzienie osy u dziecka fot. freepik

24.09.2023 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lato to pora roku, podczas której osy są bardzo aktywne. Jest to duże zagrożenie, ponieważ mogą dostać się do jedzenia i śmiertelnie nas użądlić. Zdenerwowane lub przydeptane również odwdzięczą się śladem na ciele. Zobacz, co na ugryzienie os u dziecka będzie najbardziej skuteczne.

Bliskie spotkanie z osą nie jest niczym przyjemnym, a bolesne użądlenie sprawia, że czujemy pulsowanie w ciele, niektórzy mogą nawet puchnąć. Oto domowe patenty, które uśmierzają ten ból.

Co na ugryzienie os u dziecka?

Może się zdarzyć podczas odpoczynku na łonie natury, że użądli nas osa. Powoduje to wiele nieprzyjemnych dolegliwości, a w szczególności mocny i pulsujący ból, który trudno wytrzymać. Niestety osy bywają bezwzględne i rozwścieczone. Nie zawahają się nas ukarać za zakłócenie ich spokoju przeganianiem, nadepnięciem, czy w inny sposób. Należy bardzo uważać na napoje i jedzenie, aby przypadkiem nie połknąć owada, ponieważ może się to naprawdę źle skończyć. Podczas zabawy dziecko również może zostać użądlone przez osę. Jeśli zastanawiasz się, co na ugryzienie os u dziecka najlepiej zastosować, przygotowaliśmy dla ciebie listę domowych sposobów, które uśmierzą ból i pozwolą złagodzić konsekwencje ataku os.

Obraz

Domowe sposoby na użądlenie osy

Jeśli ty lub twoje dziecko ma alergie na jad osy, należy mieć przy sobie ampułkostrzykawkę z adrenaliną na wszelki wypadek. W przypadku ugryzienia należy wbić ją w boczną część uda, dzięki czemu uratujemy swoje lub kogoś życie. Osoby, które nie mają alergii na jad osy, będą odczuwały jedynie po ich użądleniu okropny ból i napuchnięcie, które zniwelujesz tymi domowymi sposobami:

  • Soda oczyszczona. Jeśli chcesz zneutralizować jad os za jej pomocą, weź łyżeczkę sody i dodaj kilka kropel wody. Wszystko wymieszaj do uzyskania gładkiej pasty i nałóż ją na miejsce, gdzie użądliła cię osa. Zostaw ją na około 10 minut. Po tym czasie obrzęk i zaczerwienienie powinny ustąpić.
  • Miód świetnie łagodzi wszelkie reakcje alergiczne, dlatego należy posmarować nim miejsce użądlenia. Zmniejszy on obrzęk i odczuwanie bólu.
  • Twaróg. Schłodzony twarożek potrafi zdziałać cuda na jad osy! Zahamuje też stan zapalny. Wystarczy, że nałożysz go na bandaż z gazy, a następnie przyłożysz opatrunek do miejsca ugryzienia. Szybko odczujesz ulgę!
  • Kostki lodu. W momencie, kiedy osa cię ugryzie lub twoje dziecko, natychmiast przyłóż do tego miejsca kostki lodu, dzięki temu naczynia krwionośne skurczą się, a to zatrzyma rozprzestrzenianie się jadu oraz zniweluje obrzęki.
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także