PoradyLajfhakiOto jak długo pies może zostać sam w domu. Mało kto o tym naprawdę wie

Oto jak długo pies może zostać sam w domu. Mało kto o tym naprawdę wie

jak długo pies może być sam fot. freepik
jak długo pies może być sam fot. freepik
01.07.2023 16:01

Pies nazywany jest często towarzyszem, a nawet przyjacielem człowieka. Ten tytuł nie przypadł mu przez przypadek, a ze względu na ogromne przywiązanie i chęć bliskości ze swoim właścicielem. Podpowiadamy, jak długo pies może być sam.

Często decydując się na psa, nie bierzemy pod uwagę naszej pracy lub stylu życia, który uniemożliwia przebywanie z pupilem całymi dniami. Codziennie wychodząc do pracy, sklepu lub szkoły zostawiamy psa samego na kilkanaście godzin. Przez co, zwierzę czeka na nas stęsknione, a to negatywnie wpływa na jego psychikę.

Czy należy zostawiać psa samego?

Większość posiadaczy psów ma bardzo napięty grafik, przez co musi zostawić czworonoga samego w domu na prawie cały dzień. Najczęściej wydaje się, że zwierzę nie zdaje sobie sprawy z naszej nieobecności i idzie spać, ale nic bardziej mylnego. Psy pozostawione bez opieki oraz towarzystwa człowieka nie czują się komfortowo, nawet jeśli mają pełną miskę jedzenia. Dlatego osoby, które dużo pracują i są poza domem, nie powinny mieć psów. Ich jedyną rozrywką jest czas spędzony z właścicielem, ponieważ nawet najlepsze zabawki i smaczki nie zastąpią jego nieobecności.

Obraz

Jak długo pies może być sam?

Behawioryści uważają, że psy zostają o wiele za długo same w domu. Zazwyczaj dla dorosłych psów rozłąka nie powinna trwać dłużej niż 4 godziny, a dla szczeniaków 2 godziny. Nie chodzi tutaj tylko o potrzeby fizjologiczne psa, tylko o społeczne. Wydłużający się czas nieobecności właściciela sprawia, że czworonogi bardzo tęsknią i nie są odpowiednio stymulowane ruchowo oraz umysłowo. Jeśli spędzasz niewiele czasu ze zwierzęciem, to nie dziw się, że nie słucha ono twoich poleceń lub wyrządza szkody w domu. Natomiast kiedy musisz wyjechać na kilka dni, to koniecznie poproś kogoś o pomoc w opiece nad psem. Jednak często zdarza się, że zarówno przyjaciele, jak i rodzina nie ma czasu wziąć na siebie takiej odpowiedzialności. Dlatego sprawdź ofertę hoteli dla psów w swoim mieście lub znajdź firmę, która prowadzi tzw. "przedszkole dla psów". To znakomite rozwiązanie, które szybko zaradzi nudzie twojego psa! 

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także