PoradyLajfhakiOto jak dzięki workom codziennie mam ciepłą wodę w basenie dla dzieci

Oto jak dzięki workom codziennie mam ciepłą wodę w basenie dla dzieci

jak szybko podgrzać wodę w basenie dla dzieci fot. genialne.pl
jak szybko podgrzać wodę w basenie dla dzieci fot. genialne.pl
29.06.2023 15:00

Sezon letni to także czas na kąpiele w przydomowych basenach. Pomagają one ochłodzić się w upalne dni. Podpowiadamy jak szybko podgrzać wodę w basenie dla dzieci.

Zabawy w wodzie to świetne rozwiązanie na długie i gorące letnie dni. Dzięki nim zyskujemy orzeźwienie na długi czas, a dodatkowo basen jest idealną rozrywką dla dzieci. Lato do dla nich czas wakacji, który spędzony w domu może być nudny. Dlatego warto, jeśli pozwala na to miejsce rozłożyć basen w ogrodzie.

Jaki basen dla dzieci wybrać?

Podczas wyboru powinniśmy kierować się tym, aby basen był przede wszystkim bezpieczny. Po drugie musi on być dostosowany do potrzeb oraz możliwości dzieci. Dlatego dla maluchów poniżej drugiego roku życia sprawdzą się małe baseniki oraz niewielka ilość wody. Dodatkowo warto dokupić kilka zabawek m.in. kubeczki lub piłeczki do zabawy w wodzie, które uprzyjemnią dzieciom korzystanie z niego. Starcze dzieci będą zachwycone fontanną lub zjeżdżalnią, w której można nie tylko się kąpać. Dla 6-7 latków wzwyż zaleca się basen rozporowy z dmuchanym kołnierzem, który zabezpieczy je podczas zabawy. Dodatkowo dzieci mogą w nim pod opieką rodzica próbować nurkować lub pływać, lub spędzać w nim czas z całą rodziną.

The two Two-year old little baby girls playing with toys in inflatable pool in the summer sunny day
The two Two-year old little baby girls playing with toys in inflatable pool in the summer sunny day

Jak szybko podgrzać wodę w basenie dla dzieci?

Kiedy mamy już basen, a w nim wodę, pozostaje czekać na piękną i ciepłą pogodę. Jednak nie zawsze ona nadchodzi, kiedy jej potrzeba. Dlatego nie ma co czekać, tylko wykorzystać prosty trik na pogrzanie wody. Wystarczy położyć na basenie czarną folię lub worek na śmieci, a woda zagrzeje się błyskawicznie. Już po godzinie od jej założenia poczujesz różnicę, a dzieci będą zachwycone. Dzieje się tak, ponieważ czerń przyciąga promienie słoneczne niczym magnes, przez co nagrzewa wodę o wiele szybciej.

Obraz

Pozostałe sposoby na podgrzewanie wody w basenie?

Ze wszystkich dostępnych na rynku, najpopularniejsze wśród basenowiczów są:

  • elektryczne podgrzewacze są skuteczne, ale bardzo drogie;
  • pompy ciepła sprawdzą się do dużych basenów, nie są tanie, ale koszt zwraca się szybko;
  • wymienniki ciepła stanowią uniwersalne rozwiązanie;
  • kolektory słoneczne są ekonomiczne oraz ekologiczne.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także