PoradyLajfhakiOto jak lustro w sypialni wpływa codziennie na Twoje samopoczucie

Oto jak lustro w sypialni wpływa codziennie na Twoje samopoczucie

lustro w sypialni fot. freepik
lustro w sypialni fot. freepik
27.06.2023 21:15

Lustro to potrzebny gadżet w domu, który w ostatnich latach pełni funkcję dekoracyjną. Potrafi ono nie tylko wybierać najpiękniejszą, lecz także powiększać pomieszczenia i dodawać im charakteru. Sprawdź, dlaczego lustro w sypialni to zły znak.

Ten element wystroju pozwala na kontrolę naszego wyglądu, z którego głównie korzystają kobiety. Jednak umieszczenie go w sypialni nie należy do najlepszych rozwiązań, nawet gdy pasuje do całej reszty wnętrza.

Co powoduje lustro w sypialni?

Bardzo często można spotkać je po zewnętrznej stronie szafy, jednak istnieje wiele przesądów na temat luster. Nie zaleca się wieszania go naprzeciw łóżka, ponieważ uważane jest za portal do innego wymiaru. Podczas snu dusza podróżująca astralnie może natrafić lustro i przenieść się w inną przestrzeń, a nawet zginąć. Dodatkowo gadżet ten może wysysać pozytywną energię z domowników, powodując kłótnie lub zdrady, a w sypialni powodować koszmary. Często na etapie projektu zapominamy o lustrach i ich mocy magicznej, która potrafi przywoływać istoty pozaziemskie. Dawniej zawieszano na nich tkaniny, gdy umierał domownik, aby jego dusza nie zgubiła się w odbiciu. Warto dodać, że ludy słowiańskie utożsamiały zwierciadła z portalem do świata duchów, które są wrogie dla ludzi, z tego powodu lustra stanowią element wróżbiarstwa.

Obraz

Feng Shui i psychologia a lustro w sypialni

  • Według zasad feng shui lustro w sypialni może przynosić pecha, a jest to prawdopodobne, jeśli obydwa rogi łóżka odbijają się w nim. Warto dodać, że starożytna metoda meblowania przestrzeni głosi, że podczas snu zwierciadła zakłócają życiową energię określaną mianem Chi, co odbija się na nas w kolejnym dniu. Dlatego negatywna energia lustra oddziałuje na człowieka, ponieważ nie znajduje innego ujścia.
  • Psychologicznie uważa się, że lustro vis a vis łóżka może doprowadzić do zdrady współmałżonka oraz złych relacji w małżeństwie i rodzinie. Lustro sprawia, że czujemy się cały czas obserwowani oraz kontrolowani, również w nocy. Często po przebudzeniu możemy nie rozpoznać siebie w odbiciu, co może wywołać silny strach. Dlatego nie warto mieć luster w sypialni, bo mogą niewinnie zakłócać sen i samopoczucie.
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także