PoradyLajfhakiOto jak wymyć klocki Lego. Małe elementy wyczyścisz za jednym zamachem

Oto jak wymyć klocki Lego. Małe elementy wyczyścisz za jednym zamachem

jak umyć klocki Lego, fot. Getty Images
jak umyć klocki Lego, fot. Getty Images
01.09.2023 13:31

Klocki Lego to najpopularniejsze duńskie zabawki na świecie. Bawią się nimi w swoich domach miliardy dzieci. Jak każda zabawka, również i one mogą ulec zabrudzeniu. Podpowiadamy, jak umyć klocki Lego, aby były dokładnie zdezynfekowane.

W niewielkich otworach klocków gromadzi się sporo brudu i kurzu. Oto patent, jak sprawnie je umyć.

Jak często należy czyścić klocki Lego?

Każdy rodzic wie, jak bardzo szybko brudzą się dziecięce zabawki i ubrania. Właściwie w mgnieniu oka. Dlatego dla bezpieczeństwa i zdrowia dziecka, należy je regularnie myć. Bywa to niestety czasochłonne i nieco uciążliwe. Klocki Lego ze względu na swoją strukturę i wszelkiego rodzaju wgłębienia czy wypustki, bardzo łatwo zbierają osady, ale też są nieco kłopotliwe do umycia, szczególnie, jak brud dodatkowo na nich zaschnie. Szacuje się, że jeśli nie mają na sobie widocznych zanieczyszczeń, to powinno się je myć raz w tygodniu - częściej, jeśli dziecko bawi się nimi na dworze lub zaprasza do zabawy inne maluchy. Częstotliwość zależy przede wszystkim od stopnia ich zabrudzenia.

Obraz

Jak skutecznie wymyć klocki?

Producenci tych zabawek zalecają, aby były one myte w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni - warto do tego użyć delikatnego detergentu.  Można też w woreczku włożyć je do zmywarki i włączyć odpowiedni program - będą dodatkowo odkażone. Jednak na instrukcji przeczytamy, że ten patent nie jest do końca dobry, ponieważ może doprowadzić do odkształcenia się klocków. Nie ma co ryzykować, ponieważ wszystkie klocki są precyzyjnie do siebie dopasowane. Nawet drobna zmiana sprawi, że nie da się już ich złożyć. Pamiętajmy, że niektóre z nich występują w danym zestawie tylko raz i bez nich może nie dać się zbudować konkretnej konstrukcji. Dlatego lepiej nie ryzykować. Jeśli jednak chcesz je umyć w zmywarce, ustaw najniższą dostępną temperaturę. Jeżeli zabawki są zakurzone, to połóż je na sitku, polej delikatnym detergentem i zanurz w wodzie. Potem wystarczy wysuszyć je szmatką i są znów gotowe do użytku przez dziecko.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także