PoradyLajfhakiPamiętam, że w szafie mojej babci zawsze leżał taki "gadżet". Teraz wiem, że odstraszał mole

Pamiętam, że w szafie mojej babci zawsze leżał taki "gadżet". Teraz wiem, że odstraszał mole

sposób na mole, fot. Youtube/SmartFox
sposób na mole, fot. Youtube/SmartFox
27.09.2023 18:31

Nieświadomi przynosimy je do domu na zakupach, a po pewnym czasie rozprzestrzeniają się po wszystkich szafkach. Walka z nimi wcale nie musi być trudna. Sprawdź błyskawiczny sposób na mole.

Te małe szkodniki potrafią doprowadzić do białej gorączki. Nic dziwnego, ponieważ nieproszone zadomawiają się w naszych szafkach oraz garderobie. Specjalistyczne preparaty wcale nie dają im rady, przez co jeszcze bardziej pogarszają problem. Sięgnij po domowe i sprawdzone od lat metody na mole.

Sposób na mole z 2 składników

Wszystko, czego potrzebujesz, masz w domu. Weź kostkę mydła oraz paczkę goździków, a następnie zacznij wbijać przyprawę w powierzchnię kostki. Dla wieku ten trik może wyglądać dziwnie, ale potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Okazuje się, że to niestandardowe połączenie jest prawdziwym straszakiem na mole, ponieważ owady go nienawidzą. Aromat goździków jest bardzo korzenny i intensywny, przez co sprawdzają się nie tylko do jesienno-zimowych potraw. Dobrze jest wykorzystać też olejek goździkowy, który wystarczy rozprowadzić w miejscach, gdzie najczęściej spotykamy insekty. Nie inaczej jest z mydłem, ponieważ jego skład chemiczny również skutecznie pozbywa się szkodników z domu. Wszystko, co należy zrobić, to umieścić mydełko w miejscu, gdzie pojawiły się mole np. na półce lub w szafie. Dzięki temu będą zmykać bardzo szybko, a przy okazji stworzymy pachnący odświeżacz powietrza.

Mole kuchenne bytują w produktach sypkich. Fot. Genialne.pl
Mole kuchenne bytują w produktach sypkich. Fot. Genialne.pl

Pozostałe patenty na pozbycie się moli

  • Naturalne metody na te szkodniki są najskuteczniejsze, a wystarczy sięgnąć po czosnek. Warzywo to cieszy się niesłabnącą popularnością, przez co dodaje się go do każdej potrawy. Ma mocny zapach oraz właściwości, dlatego lubimy często go używać. Wszystko, co będzie potrzebne, to bawełniana ściereczka oraz kilka ząbków czosnku. Wystarczy natrzeć nimi szmatkę, a następnie zostawić na świeżym powietrzu. Po wywietrzeniu pozostaje umieścić ją w pojemnikach ze suchą żywnością. Dzięki temu mole automatycznie znikną, ponieważ nie znoszą zapachu czosnku.
  • Warto sięgnąć też po liście laurowe, które wystarczy włożyć do materiałowego woreczka. Tak przygotowane mogą posłużyć jako zawieszka do szafy lub półek.
wykorzystaj liście laurowe na różne dolegliwości. Fot. Freepik
wykorzystaj liście laurowe na różne dolegliwości. Fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także