PoradyLajfhakiPary ulegają nowemu trendowi. Zamiast obrączki wolą tatuaż

Pary ulegają nowemu trendowi. Zamiast obrączki wolą tatuaż

tatuaż, fot. Freepik
tatuaż, fot. Freepik

28.10.2023 15:01

Ślub to ogromne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Mówi się, że jest nową drogą. Organizacja tej uroczystości zazwyczaj jest planowana na kilka lat do przodu. Również i trendy ślubne zmieniają się jak w kalejdoskopie. A może tatuaż zamiast obrączki?

Przygotowania ślubne to jednocześnie radość, ale i stres. Jeśli nie decydujemy się na profesjonalną pomoc, to zostajemy ze wszystkim sami. Warto dodać, że ślub i wesele uchodzą za najdroższą imprezę życia. Jednak najważniejszym ich elementem jest przysięga oraz obrączki, a może ich brak?

Tatuaż w formie obrączki?

Składając sobie tę przysięgę, obiecujemy parterowi miłość i wierność do końca życia. Historia obrączek sięga czasów starożytnych, a dopiero od XII wieku zostały zaadoptowane na grunt chrześcijański. W Polsce są obecne od XVII wieku i zastąpiły obrzęd wiązania rąk. Obrączki symbolizują wieczną oraz perfekcyjną miłość. Dlatego mają kulisty kształt, który jest idealny, ponieważ nie ma początku ani końca. Natomiast wnętrze obrączki stanowi "bramę", czyli wejście w nieznane. Bardzo często określa się je mianem "wiecznego kręgu", do którego nie mają wstępu złe siły oraz duchy. Jednak w obecnych czasach są tylko symbolem oraz dowodem zawarcia małżeństwa. Dlatego podczas wyboru wielu narzeczonych skupia się na ich walorach estetycznych, ponieważ traktuje je jak pozostałą biżuterię. Jednak co, gdyby z nich całkowicie zrezygnować?

Jaki tatuaż zamiast obrączki wybrać?

Osoby decydujące się na tę alternatywę są niezwykle odważne oraz kreatywne. Tatuaż, tak samo, jak obrączka i partner zostaje z nami na całe życie. Dlatego to rozwiązanie przemawia do wielu fanów tatuaży. Obrączki w formie tatuażu wykonywane są w stylu "fineline", czyli cienkich kresek. Dzięki temu są równie subtelne, co ślubna biżuteria. Tatuaż również znakomicie odwzorowuje kształt obrączki, przez co od razu wiadomo, co symbolizuje. Jednak tak samo, jak podczas wyboru modelu obrączek nasze możliwości są nieograniczone. W projekcie tatuażów można umieścić wiele personalizowanych elementów, które są dla narzeczonych ważne. Wiele par decyduje się na motywy floralne np. listki lub węzły, albo datę ślubu lub swoje imiona. Warto wykonać je na około 1 miesiąc przed ceremonią lub po niej, aby uniknąć niezagojonej rany. Cena tatuażu będzie zależna od studia, projektu oraz obwodu palca.

O czym należy pamiętać tatuując obrączkę?

Ceremonia ślubna rządzi się swoimi prawami, dlatego nie unikniemy nakładania sobie obrączek. Z tego powodu warto zakupić je, tylko do tego celu. Mogą być nawet tanie, ponieważ i tak nie będziemy ich nosić. Natomiast sprawdzą się idealnie oprawione w formie obrazu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także