PoradyZobaczyłeś stówę za wycieraczką auta? W żadnym wypadku z niego nie wysiadaj!

Zobaczyłeś stówę za wycieraczką auta? W żadnym wypadku z niego nie wysiadaj!

Pieniądze pod wycieraczką to zły znak. Fot. Genialne.pl
Pieniądze pod wycieraczką to zły znak. Fot. Genialne.pl

27.06.2023 09:21, aktual.: 27.06.2023 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zobaczyłeś pieniądze za wycieraczką w samochodzie? W żadnym wypadku nie wysiadaj i nie próbuj ich wyjąć. Złodzieje tylko na to czekają. Podpowiadamy, co powinieneś zrobić, by nie wpaść w ich sidła.

Złodzieje wykorzystują najróżniejsze triki. Kierowcy znają już ich sposoby z butelką włożoną w koło czy monetą w klamce. Kolejną sztuczką, którą stosują, jest zostawianie pieniędzy pod wycieraczką.

Na czym polega złodziejski trik z pieniędzmi za wycieraczką?

Samochodowe zabezpieczenia są coraz lepsze, dlatego złodzieje co rusz wymyślają nowe sposoby, by je "obejść". Wykorzystują przy tym najsłabsze ogniwo systemu, czyli człowieka, a konkretnie właściciela samochodu. Triki wykorzystywane przez przestępców bazują przede wszystkim na prowokowaniu kierowców do odruchowych reakcji na zastawione przez nich pułapki. Dokładnie tak działa sztuczka z pieniędzmi pod wycieraczką. Wyobraź sobie, że wsiadasz do auta i przygotowujesz się do jazdy. Może nawet odpalasz silnik. Nagle widzisz, że coś znajduje się za szybą, pod wycieraczką od strony pasażera. Po chwili orientujesz się, że to pieniądze. Co robisz? Jeśli odruchowo wysiądziesz z auta, z pewnością zostawisz otwarte drzwi. W końcu wysiadasz tylko na chwilę... Ta chwila wystarczy, by złodziej ukradł cenne przedmioty, które znajdują się z aucie. Jeśli dodatkowo zostawisz w stacyjce kluczyk, będzie miał wystarczająco dużo czasu, żeby odjechać.

Pieniądze za wycieraczką ułatwiają złodziejom działanie. Fot. Freepik
Pieniądze za wycieraczką ułatwiają złodziejom działanie. Fot. Freepik

Co zrobić, gdy zobaczysz pieniądze pod wycieraczką?

Wysiadanie z auta (tym bardziej bez zabierania ze sobą kluczyka) to najgorsza możliwa reakcja na pieniądze zostawione za wycieraczką. Jak więc zachować się w takiej sytuacji? Jest prosty sposób, by przechytrzyć złodzieja samochodów. Najlepiej jest odjechać kawałek dalej. Dopiero gdy znajdujesz się w sporej odległości od miejsca, w którym było zaparkowane auto, możesz spokojnie zatrzymać się i wyciągnąć pieniądze zza wycieraczki. Nie myśl jednak, że w ten sposób się obłowisz. Złodzieje wykorzystują najczęściej fałszywe banknoty.

Pieniądze pod wycieraczką to sprawka złodziei. Fot. Genialne.pl
Pieniądze pod wycieraczką to sprawka złodziei. Fot. Genialne.pl

Jakie są inne triki złodziei samochodów?

Jak wspomnieliśmy, złodzieje co rusz wymyślają coś nowego, by ułatwić sobie kradzieże aut. Twoją uwagę powinny zwrócić m.in. znaki "x" oraz kółka na karoserii. Choć w pierwszej chwili większość osób myśli, że to sprawka dzieci, wcale tak nie jest. W ten sposób złodzieje z jednej szajki oznaczają auta, które warto ukraść ("x") i te, które lepiej sobie odpuścić (kółko). Sygnałem, że złodzieje interesują się twoim autem, może być również niewielka dziurka w karoserii. Przestępcy robią ją po to, by mieć dostęp do przewodów odpowiadających za samochodową elektronikę, w tym system alarmowy. Zwykle w ten sposób starają się dostać do aut z tzw. górnej półki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także