PoradyPierścionek na małym palcu ma ukryte znaczenie. Nosi go tysiące kobiet

Pierścionek na małym palcu ma ukryte znaczenie. Nosi go tysiące kobiet

Pierścionek na małym palcu jest coraz częściej noszoną ozdobą. Fot. Freepik
Pierścionek na małym palcu jest coraz częściej noszoną ozdobą. Fot. Freepik

12.07.2023 13:56

Biżuteria może być nie tylko ozdobą. Niektóre jej elementy, szczególnie pierścionki, mają ukryte (lub całkiem jawne), symboliczne znaczenie. Tak jest m.in. ze ślubnymi obrączkami. Ważnym symbolem jest również noszony przez coraz więcej kobiet pierścionek na małym palcu.

Przez wieki pierścionek na małym palcu był zarezerwowany raczej dla panów. W wiktoriańskiej Anglii nosili go (razem z sygnetem) żonaci mężczyźni. Później taka biżuteria była traktowana również jako symbol przynależności do grup przestępczych, bractw, a także niektórych grup zawodowych. Członkowie zamożnych rodzin z tradycjami, na małym palcu nosili natomiast pierścienie rodowe. W ostatnich latach taka biżuteria przestała być domeną mężczyzn. Coraz częściej pierścionek na małym palcu noszą również kobiety. I robią to z bardzo ważnego powodu.

Kto może nosić pierścionek na małym palcu?

Pierścionek na małym palcu może nosić każda kobieta bez względu na wiek czy pochodzenie. Ten rodzaj biżuterii nie koliduje również ze ślubną obrączką. Panie, które są mężatkami, mogą bez obaw wkładać zarówno obrączkę, jak i pierścionek na najmniejszy palec. Często decydują się na to kobiety, które są mamami. Wszystko przez niezwykłą symbolikę tego niepozornego elementu biżuterii.

Pierścionek na małym palcu ma bardzo ważne znaczenie. Fot. Freepik
Pierścionek na małym palcu ma bardzo ważne znaczenie. Fot. Freepik

Skąd wziął się pomysł, żeby nosić pierścionek na małym palcu?

Pomysłodawczynią noszenia pierścionka na małym palcu była Melody Godfred, założycielka firmy Fred and Far, a prywatnie mama bliźniaków. Kobieta zauważyła, że tak bardzo skupia się na dzieciach i życiu rodzinnym, że zaniedbuje swoje potrzeby. Postanowiła każdego dnia przypominać sobie o konieczności troszczenia się o siebie. Dlaczego uznała, że pierścionek noszony na małym palcu, będzie do tego odpowiedni? Mały palec jest często pomijany przy noszeniu ozdób. Po prostu o nim nie pamiętamy, tak jak zdarza nam się nie pamiętać o własnych potrzebach i pragnieniach. Noszenie na nim pierścionka ma przypominać o tym, że powinnyśmy czasem skupić się na sobie. Melody zaprojektowała własny pierścionek i zaczęła go sprzedawać. W ten sposób zainicjowała kobiecy ruch, który szybko zaczął zyskiwać popularność na całym świecie.

Co oznacza pierścionek na małym palcu?

Pierścionek zaprojektowany przez Melody Gotfred nazwano Self Love Pinky Ring. Charakteryzuje go szafirowe oczko w kształcie odwróconego trójkąta przymocowane do cieniutkiej obrączki. Taki kształt ma przypominać macicę, która jest symbolem kobiecej mocy. Melody podkreśla, że pierścionek ma być oznaką miłości do samej siebie oraz samoakceptacji. Noszenie go powinno być świadectwem obietnicy, że będziesz dbać o siebie każdego dnia. Zdaniem Gotfred taka postawa przełoży się nie tylko na twoje samopoczucie, ale również na poprawę relacji z partnerem. Tylko kochając siebie, możesz w pełni kochać innych. Co ważne, by przyłączyć się do ruchu zainicjowanego przez Melody, nie musisz nosić pierścionka jej projektu. Możesz założyć na mały palec dowolną biżuterię. Liczy się symboliczne podkreślenie zobowiązania wobec samej siebie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także