PoradyPiloci, gdy latają prywatnie zawsze wybierają te miejsca. Są najwygodniejsze

Piloci, gdy latają prywatnie zawsze wybierają te miejsca. Są najwygodniejsze

Piloci, gdy latają prywatnie zawsze wybierają te miejsca. Są najwygodniejsze
Manuel

02.05.2023 18:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wybór miejsca w samolocie decyduje nieraz o tym czy dany przelot będziemy wspominali miło, czy jako mało przyjemną przygodę, o której będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć. Które miejsca są najlepsze, a od których powinieneś trzymać się z daleka? Odpowiemy tutaj na wszystkie wątpliwości w tym temacie.

Miejsca w samolocie różnią się swoją wygodą, obecnością lub brakiem okna, a także ilością miejsca, które ma się na nogi. Jeśli ktoś lata po kilka razy miesięcznie samolotami, to bardzo często doskonale już wie "jak się ustawić", ale dla całej reszty ludzi jest to nieraz wyzwanie.

Jakie miejsca w samolocie najlepiej wybrać w trosce o swój komfort?

Spora część osób wie, że najgorszymi miejscami, jakie można wybrać są te znajdujące się na ogonie samolotu. Jeśli tam usiądziesz to narażasz się najmocniej na następstwa wszelkich turbulencji. Dodatkowo fotel jest przechylony tam tak mocno, że potęguje to wrażenie, jakby się cały czas spadało. Zdaniem większości ludzi i ekspertów najlepszymi miejscami są te znajdujące się w centrum samolotu - na wysokości skrzydeł. Tam jest najstabilniej i najmniej tez odczuwa się wszelkie turbulencje. Jest jednak też grupa ludzi, która mimo to preferuje miejsca znajdujące się całkiem z przodu. Minimalizują one bowiem wrażenie ciągłego spadania. A poza tym zwykle jest tam blisko ktoś z obsługi samolotu, kto może się w razie jakichkolwiek problemów nami zająć.

miejsca w samolocie, fot. getty images
miejsca w samolocie, fot. getty images

Ale to nie wszystko. Zdaniem wielu ekspertów lotniczych w większości samolotów pasażerskich lepsze są miejsca znajdujące się po lewej stronie samolotu. Można się tam lepiej oprzeć o ścianę (jeśli znajdujemy się koło niej) i z reguły mamy tez odrobinkę więcej przestrzeni w centymetrach, bo tak samoloty pasażerskie są z reguły projektowane. Warto ponadto wiedzieć, że miejsca przy oknie z reguły mają oznaczenia zakończone literką "A" lub "F". Ponadto w większości samolotów warto jest unikać rzędu 10 i 11, ponieważ w tych rzędach nie ma zwykle okien (albo są one ślepe).

miejsca w samolocie, fot. getty images
miejsca w samolocie, fot. getty images

Jak przygotować koszulki do spakowania żeby zajmowały mniej miejsca

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także