PoradyPo powrocie z dużych zakupów zawsze zakładam gumkę do włosów na klamce

Po powrocie z dużych zakupów zawsze zakładam gumkę do włosów na klamce

Po powrocie z dużych zakupów zawsze zakładam gumkę do włosów na klamce

23.12.2022 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gumki recepturki potrafią zdecydowanie ułatwić codzienne funkcjonowanie. One przydają się do naprawdę dziwnych rzeczy.;) Zobacz jak zabezpieczyć drzwi gumką.

Chyba każdy znany taki scenariusz. Przychodzisz do domu z siatkami pełnymi zakupów. Przynosisz je z samochodu w kilku turach. Kiedy już próbujesz wszystkie torby i pudła wnieść do domu, okazuje się, że za każdym razem zatrzaskują Ci się drzwi wejściowe. Nie pomaga otwarcie ich szeroko. One uparcie dążą do tego, aby zamknąć się wprost przed Twoim nosem. Takie sytuacje dzieją się także podczas przeprowadzek. Wówczas szukamy jakiegoś sposobu, aby drzwi się nie zamykały...

Jak zrobić blokadę drzwi z gumek?

Okazuje się, że najlepszym ogranicznikiem na drzwi są zwykłe gumki recepturki lub do włosów. Najpierw weź jedną i załóż ją na klamkę wewnątrz mieszkania. Później (jej drugi koniec) skręć w ten sposób, aby stworzyć krzyż. Drugą końcówkę załóż na klamkę zewnętrzną. Miejsce skrzyżowania się gumki powinno znajdować się na elemencie, który blokuje drzwi i odpowiada za ich zamknięcie. Gumka przytrzyma ten element i dzięki temu, drzwi nie zatrzasną się. A o to właśnie Ci chodziło.

Obraz

Wykorzystanie gumek recepturek

1. Załóż je na oba końce wieszaków. Dzięki temu żadne ubrania już nigdy nie spadnie na dno szafy.

2. Gumkę załóż na puszkę z farbą. Dzięki temu pędzel już nigdy nie wpadnie Ci do farby. Dodatkowo dzięki gumce możesz łatwo pozbyć się nadmiaru farby z pędzla.

3. Jeżeli masz problem z otworzeniem słoika, to na zakrętkę załóż gumkę. Wówczas pójdzie Ci dużo łatwiej. Nawet jak będziesz miał śliskie dłonie.

Jak zabezpieczyć drzwi gumką, fot. Unsplsh
Jak zabezpieczyć drzwi gumką, fot. Unsplsh

4. Niestabilna deska do krojenia utrudnia przygotowywanie potraw. Dlatego po obu jej stronach załóż gumki recepturki. Wówczas przestanie się ślizgać po blacie w kuchni.

5. Gumka pomoże nieinwazyjnie powiększyć spodnie. Jeżeli jesteś w ciąży i potrzebujesz tymczasowego rozwiązania, to zrób przedłużkę z gumki. Przewlecz ją przez dziurkę i zawiń tak, aby nie wypadła. Następnie naciągnij ją na guzik. Dzięki temu pomimo ciążowego brzuszka, założysz swoje ulubione jeansy.

Sprawdzone sposoby na jesienne porządki. Bez nerwów, straty czasu i energii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także