PoradyPo umyciu łazienki spryskuję wszystko tym produktem. Zabezpiecza przed osadem z mydła na wiele dni

Po umyciu łazienki spryskuję wszystko tym produktem. Zabezpiecza przed osadem z mydła na wiele dni

Po umyciu łazienki spryskuję wszystko tym produktem. Zabezpiecza przed osadem z mydła na wiele dni

25.11.2022 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wyczyścić krany i całą armaturę łazienkową? To naprawdę nie jest trudne. A na końcu warto pomyśleć o konserwacji, która zabezpieczy powierzchnie przed osiadaniem brudu.

Jak usunąć osad z mydła?

Najpierw pogrzeb trochę w piórniku swojego dziecka i wyjmij z niego szkolną gumkę. Następnie udaj się do łazienki i zwyczajnie zetrzyj za jej pomocą cały osad z chromowanych kranu, kurków czy korków. Może to wydawać się dziwne, ale gumka naprawdę doskonale radzi sobie z osadem z mydła.

Dodatkowo nie rysuje delikatnych powierzchni. A wszystko odbywa się bez udziału ścierek czy wody. To fantastyczny trik, który musisz wypróbować.

Jak wyczyścić krany, fot. Freepik
Jak wyczyścić krany, fot. Freepik

Jak pozbyć się kamienia z kranów?

Chyba najbardziej znanym odkamieniaczem jest zwykły ocet. Polej nim zakamienione elementy, a następnie odczekaj kilkanaście minut. Po tym czasie kran przepłucz wodą, a także wytrzyj szmatką do sucha. Jeżeli kamień jest wyjątkowo oporny lub zajmuje dużą powierzchnię, to zastosuj wcześniej podgrzany ocet. Możesz również zrobić octowe kompresy. Wystarczy, że namoczysz nim gazę czy wacik kosmetyczny i obłożysz zakamienione elementy. Taka metoda również przynosi dobre korzyści.

Jak wyczyścić krany, fot. Freepik
Jak wyczyścić krany, fot. Freepik

Jak zakonserwować armaturę łazienkową?

Po pozbyciu się brudu, kamienia oraz osadu z mydła, warto pomyśleć o konserwacji kranów. Ona nada całej armaturze warstwę ochroną i sprawi, że stanie się bardziej odporna na zanieczyszczenia. I co najważniejsze, nie będą osadzały się na niej kropelki wody, które tworzą brzydkie zacieki. Do konserwacji użyj wosku samochodowego. Możesz go nakładać na sucho lub na mokro. W pierwszym przypadku wytrzyj całą wodę z kranów. Następnie na ściereczkę z mikrofibry nałóż wosk (w formie pasty) i wypoleruj dobrze całą armaturę. Natomiast do aplikowania wosku na mokro, użyj preparatu w sprayu. Po prostu spryskaj nim mokre krany, płytki i szyby prysznicowe. Wosk w sprayu ma ten plus, że dotrze nawet w trudno dostępne miejsca.

Mikstura z 2 składników, która wyczyści toaletę. Bez kiwnięcia palcem!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także