PoradyDomowe trikiPodbieram dzieciom i wkładam do lodówki. Cuchnący problem szybko znika

Podbieram dzieciom i wkładam do lodówki. Cuchnący problem szybko znika

Kreda w lodówce.
Kreda w lodówce.
Źródło zdjęć: © Genialne

03.02.2024 12:02, aktual.: 03.02.2024 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kreda przydaje się nie tylko do malowania po asfalcie. Gospodynie domowe mają dla niej inne zastosowanie. Kawałek kredy umieszczony w lodówce jest w stanie zażegnać śmierdzący problem, z którym boryka się większość z nas. Warto skorzystać z tego triku, bo nic nas nie kosztuje, a efekty są odczuwalne już po pierwszym zastosowaniu.

Kiedyś pisano nią po szkolnej tablicy i malowano kleksy na drodze. Choć takie jest jej pierwotne zastosowanie, można je nieco zmodyfikować. Kreda to genialny gadżet, który pomaga rozwiązać problem brzydkiego zapachu w lodówce. Wystarczy zaledwie kawałek, by pożegnać uporczywy problem raz na zawsze.

Jak usunąć brzydki zapach z lodówki?

Kojarzysz moment, gdy po otwarciu lodówki wita cię niemiły zapach? Większość z nas ma ochotę prędko ją zatrzasnąć i już nigdy nie otwierać. Cuchnący problem nie zawsze wynika z zaniedbania urządzenia. Może być to skutek wymieszania się różnych zapachów pochodzących z żywności, która jest źle zabezpieczona.

Wstawienie odświeżacza do wnętrza chłodziarki nie wchodzi w grę, dlatego trzeba znaleźć sposób, który dosłownie pochłonie brzydkie zapachy. W tym momencie warto złapać za kredę (posiada właściwości higroskopijne). Choć większość kojarzy tę cechę z pochłanianiem wilgoci, to działa ona również w przypadku mocnych zapachów. Kreda powinna być w jednym kawałku, umieszczona na górnej lub dolnej półce. Najlepiej podłożyć pod nią ręcznik papierowy lub umieścić ją na małym talerzu. Wymieniamy ją co kilka dni, aż stanie się miękka i zmieni swoją barwę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak wykorzystać kredę w codziennych porządkach?

Warto wykorzystać właściwości kredy w różnych sytuacjach. Skoro surowiec tak świetnie pochłania wodę, może przydać się również w przypadku tłuszczu, który wniknął w materiał. Krucha, delikatna formuła nie uszkodzi tkaniny, a może pomóc w wywabianiu uporczywych zabrudzeń.

Jeśli masz jakąś tłustą plamę na obrusie, koniecznie natrzyj ją sproszkowaną kredą i odczekaj kilka minut. Następnie weź szczotkę z twardym włosiem i zacznij pocierać włókna. Wykruszająca się kreda powinna usuwać tłuszcz z tkaniny. Powtórz czynność kilka razy, a na samym końcu natrzyj miejsce płynem do naczyń i wrzuć do pralki. Kreda powinna zadziałać jak domowy odplamiacz. Sposób jest znacznie bardziej ekologiczny niż korzystanie z chemicznych sklepowych środków. Warto wykorzystywać jej potencjał na różnych powierzchniach poczynając od cuchnącej lodówki, aż po usuwanie plam z tłuszczu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także