PoradyPodbieram mężowi i smaruję indukcję. Cały brud znika w mgnieniu oka

Podbieram mężowi i smaruję indukcję. Cały brud znika w mgnieniu oka

Oto sprytny sposób na wyczyszczenie płyty indukcyjnej. Fot. Genialne.pl
Oto sprytny sposób na wyczyszczenie płyty indukcyjnej. Fot. Genialne.pl
19.08.2023 15:40

Mycie kuchenki indukcyjnej to niełatwe zadanie. Trzeba bardzo uważać, żeby jej nie zniszczyć nieodpowiednimi narzędziami lub detergentami. Podpowiadamy, jak wyczyścić płytę indukcyjną, używając tylko jednego kosmetyku.

Kuchenki indukcyjne są wytrzymałe na temperaturę, ale łatwo je zarysować. Aby długo były sprawne, trzeba o nie odpowiednio dbać. Kluczowe jest zastosowanie odpowiednich preparatów i narzędzi do mycia urządzenia. Jeśli nie chcesz kupować profesjonalnych środków czystości, sięgnij po kosmetyk, który znajduje się chyba w każdej męskiej kosmetyczce.

Jak na co dzień dbać o płytę indukcyjną?

Lepiej zapobiegać powstawaniu trwałych, mocnych zabrudzeń, niż później szukać sposobu na ich usunięcie. Właśnie dlatego kuchenkę indukcyjną najlepiej jest przecierać na mokro po każdym użyciu. Możesz też użyć delikatnego detergentu. W żadnym wypadku nie stosuj ostrych druciaków czy szczoteczek. Zabrudzenia usuwaj ściereczką z mikrofibry, miękką stroną gąbki do naczyń lub papierowym ręcznikiem. Aby nie porysować płyty, garnki przestawiaj z miejsca na miejsce, przenosząc je, a nie przesuwając. Dzięki temu kuchenka powinna na długo zachować sprawność i ładny wygląd. A co z poważniejszymi zabrudzeniami? Oto jak w prosty sposób wyczyścić mocno zabrudzoną płytę indukcyjną.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną domowym sposobem? Fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić płytę indukcyjną domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

Jak wyczyścić płytę indukcyjną pianką do golenia?

Jeśli na powierzchni płyty indukcyjnej pojawiły się ślady ze spalonego tłuszczu czy inne zaschnięte resztki, zastosuj specjalny skrobak. Jeśli go nie masz, wykorzystaj prosty trik z pianką do golenia. Ten kosmetyk ma właściwości zmiękczające, dlatego dobrze nadaje się do usuwania zaschniętych plam z różnych powierzchni, w tym płyty indukcyjnej. Wyciśnij trochę pianki na kuchenkę i dokładnie ją rozsmaruj. Pozostaw preparat na powierzchni na ok. 30 minut. W tym czasie pianka powinna zmiękczyć wszystkie zaschnięte i przypalone ślady. Na koniec zetrzyj piankę wilgotną ściereczką. Możliwe, że w miejscach, gdzie płyta była bardzo brudna, będziesz musiał kilka razy mocniej przetrzeć powierzchnię. Większość zabrudzeń powinna jednak zejść bez problemu.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną pianką do golenia? Fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić płytę indukcyjną pianką do golenia? Fot. Genialne.pl

Co jeszcze można umyć pianką do golenia?

Pianka do golenia, choć pewnie nie kojarzyła ci się dotąd ze sprzątaniem, może przydać się również przy innych domowych pracach.

  • Wyciśnij piankę do golenia na szczotkę do czyszczenia toalety. Następnie dokładnie wysmaruj nią wnętrze sedesu. Zostaw preparat na kilka minut, po czym dokładnie wyszoruj muszlę. Na koniec spłucz resztki pianki wodą. Osad z kamienia zniknie, a toaleta będzie lśnić czystością.
  • Użyj pianki do czyszczenia kranów, baterii prysznicowej oraz płytek łazienkowych. W każdej z tych sytuacji zostaw preparat na powierzchni na kilka do kilkunastu minut, a następnie zetrzyj. W ten prosty sposób pozbędziesz się osadu z kamienia.
  • Jeśli na suficie w kuchni widzisz tłustą plamę, posmaruj ją pianką do golenia. Zostaw preparat na jakiś czas (im dłużej, tym lepiej zadziała). Na koniec zetrzyj go z sufitu. Po zabrudzeniu nie powinien pozostać najmniejszy ślad.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także