PoradyPodczas brania prysznica od teraz zostaw otwarte drzwi do łazienki. Podziękujesz mi później

Podczas brania prysznica od teraz zostaw otwarte drzwi do łazienki. Podziękujesz mi później

Zostaw otwarte drzwi do łazienki fot. genialne.pl
Zostaw otwarte drzwi do łazienki fot. genialne.pl

01.12.2022 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zostaw otwarte drzwi do łazienki i przekonaj się, że dzięki temu trikowi zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Rachunki za energię będą niższe.

Kiedy temperatura powietrza zaczyna spadać, oczywiście musimy regularnie podkręcać ogrzewanie. A to oczywiście przekłada się na wysokość opłat za rachunki. Czy można w sprytny sposób płacić mniej i nie marznąć we własnych czterech ścianach? Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest łazienka. ;)

1. Korzystaj ze światła dziennego

Zimą i jesienią dni stają się bardzo krótkie. Jednak nawet wtedy należy maksymalnie wykorzystać światło dzienne. W ciągu dnia odsuń wszystkie zasłony oraz rolety. Promienie słońca potrafią bardzo efektywnie dogrzać pomieszczenia. Biurku ustaw pod oknem. Rozplanuj prace w ten sposób, aby na początku dnia wykonywać te, które wymagają największej ilości światła.

2. Wykorzystaj moc pary wodnej

Podczas brania gorącego prysznica lub kąpieli, często cała łazienka wypełnia się parą wodną. Wykorzystaj jej moc. Po wyjściu z wanny czy spod prysznica, otwórz drzwi i spraw, aby ciepłe powietrze wyleciało z łazienki i dogrzało inne pomieszczenia. Zobaczysz, że temperatura nieco się podniesie.

Zostaw otwarte drzwi do łazienki, fot. Freepik
Zostaw otwarte drzwi do łazienki, fot. Freepik

3. Właściwie rozmieść meble

Nigdy nie stawiaj kanapy czy innego mebla przed kaloryferem. One sprawiają, że ciepłe powietrze będzie miało duży problem, aby szybko rozprzestrzenić się po pokoju.

4. Nie zasłaniaj kaloryferów

Jeżeli grzejniki masz zamontowane pod oknami, to w sezonie grzewczym nie zasłaniaj ich kotarami czy zasłonami. Wówczas całe wyprodukowane przez nie powietrze, uleci w stronę okien.

Zostaw otwarte drzwi do łazienki, fot. Freepik
Zostaw otwarte drzwi do łazienki, fot. Freepik

5. Świadomie używaj piekarnika

Pamiętaj też, aby podczas pieczenia nie otwierać piekarnika. Wówczas temperatura w jego wnętrzu ulega obniżeniu i sprzęt musi pobrać więcej prądu, aby znowu się nagrzać. Natomiast po skończonym pieczeniu możesz uchylić drzwiczki piekarnika. Dzięki temu stygnące urządzenie dogrzeje dodatkowo kuchnię.

Jak dokładnie wyczyścić kaloryfer przed zimą?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także