PoradyLajfhakiTrasoumilacze, czyli 4 patenty na długie podróże z dzieckiem. Nawet nie zakwili z nudy

Trasoumilacze, czyli 4 patenty na długie podróże z dzieckiem. Nawet nie zakwili z nudy

podróż z dzieckiem, fot. Gettyimages
podróż z dzieckiem, fot. Gettyimages
31.07.2023 19:25

Podróż z dzieckiem może być z jednej strony formą budowania relacji z pociechą, a z drugiej jednak trochę udręką. To szczególnie trudne, jeśli dziecko nudzi się i marudzi. Oto nasze triki na podróż bez nerwów i w miłej atmosferze. Nawet najdłuższa trasa będzie się wydawała zaledwie chwilką.

Dłuższe trasy mogą być dla dziecka nużące, dlatego zaczyna wtedy kaprysić. Nie musi zaraz zepsuć to całej rodzinie podróży. Rozwiązaniem nie jest wręczenie malcowi tabletu i odpalenie ulubionych bajek. A może by tak spędzić ten czas wesoło i z zaangażowaniem reszty pasażerów? Ten triki odwrócą uwagę dziecka i zabawią całą rodzinę ;)

Jak przetrwać podróż z dzieckiem?

Okres wakacji to czas urlopów rodzinnych i wspólnego spędzania czasu. Niestety dzieci potrafią mieć swoje humory, przez co nawet zaplanowana podróż może się zamienić w koszmar. Jeśli pociecha zacznie krzyczeć, płakać i marudzić, zajęcie mu uwagi elektroniką nie będzie najlepszym pomysłem. W taki sposób przyzwyczajamy dziecko do tego, że jeśli płacze i się złości, to dostaje to, czego chce. Co ważne, dziecku tak naprawdę zależy na naszej uwadze.Smartphone czy tablet szybko mogą uzależnić, dlatego lepiej sięgać po inne metody. Jeśli szykujesz się na krótszą lub dłuższą podróż z dzieckiem na pokładzie — wypróbuj nasze triki! Gwarantujemy ci, że każda wycieczka będzie miło spędzonym czasem bez krzyków i jęków.

podróż z dzieckiem nie musi być koszmarem, fot. Gettyimages
podróż z dzieckiem nie musi być koszmarem, fot. Gettyimages

Triki na sympatyczną i bezstresową podróż z dzieckiem

Kluczem do bezproblemowej podróży z dzieckiem jest zapewnienie mu takiej rozrywki, która utrzyma jego uwagę przez całą trasę. Wiadomo, że na dość długich dystansach jest to trudne, ale nie oznacza to, że niemożliwe! Aby ułatwić każdemu rodzicowi taką wycieczkę, przygotowaliśmy listę "trasoumilaczy".

  • gra w skojarzenia

To świetna rozrywka i dla malucha, i dla większego dziecka, która możecie grać wspólnie podczas jazdy. Gwarantuje dużo zabawy i śmiechu. Pierwszy gracz wymyśla wyraz (oznaczający przedmiot, osobę, miejsce itp.), a następny mówi inne słowo, które mu się z tym kojarzy (np. pies — psia karma — buda — domek) — i tak do woli.

  • słowne domino

Ta zabawa rewelacyjnie rozwija słownictwo i kreatywność dziecka. Wystarczy, że podasz dziecku jedno słowo, a ono doda swoje zaczynające się na ostatnią literę twojego. I tak na zmianę aż do znudzenia ;)

  • gra w zwierzaki

W tej grze chodzi o to, aby jedna osoba wymyśliła sobie zwierzaka, którego nie zdradzi, a reszta zadaje do 10 pytań, aby je odgadnąć. Pytania muszą być tak zadane, aby możliwa odpowiedź była tylko "tak" lub "nie".

  • wymyślanie zadań

Ta zabawa ma rozruszać kreatywność i wzbudzić w was śmiech. Wymyślajcie sobie wzajemnie proste zadania typu "zarycz jak krowa" i po kolei je wykonujcie. Nauczy to dziecko dystansu do siebie i wzmocni waszą więź.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także