PoradyLajfhakiWlej do muszli. Po pół godziny będzie lśnić jak nowa

Wlej do muszli. Po pół godziny będzie lśnić jak nowa

Co zrobić, żeby w toalecie ładnie pachniało? fot. genialne.pl
Co zrobić, żeby w toalecie ładnie pachniało? fot. genialne.pl
13.10.2023 07:45, aktualizacja: 13.10.2023 09:32

Wyszorowanie toalety żrącym detergentem zawsze kończy się kilkugodzinnym wietrzeniem łazienki. Wewnątrz czuć drażniący zapach, od którego boli głowa. Co zrobić, żeby w toalecie ładnie pachniało? Znamy hotelowy trik, w którym wykorzystasz jedynie domowe środki czyszczące.

Łazienka to miejsce, gdzie na ogół nie pachnie fiołkami, lecz odpowiednie produkty są w stanie utrzymać przyjemną woń. Aby to zrobić, musisz wykorzystać domowe produkty, które nie zawierają w sobie mocnego zapachu chemii gospodarczej. Poniższy trik gwarantuje ładny zapach i odświeżenie muszli klozetowej. Każda pokojówka go zna!

Co zrobić, żeby w toalecie ładnie pachniało? Hotelowy trik

Jeśli nie chcesz, by twoja toaleta pachniała chlorem jak szpitalna ubikacja, to mamy coś dla ciebie. Ten domowy środek do mycia toalet ma w sobie aż dwie korzyści — czyści i nadaje przyjemnej woni, która utrzymuje się do kilku dni od aplikacji! Koniec z odświeżaczami i specjalnymi kostkami o figlarnych zapachach. Potrzebujesz zaledwie trzech składników: 50 ml octu kuchennego, 1 łyżka stołowa soli i litr płynu do płukania tkanin.

  1. Wymieszaj sól z octem, tak by wszystkie kryształki dobrze się rozpuściły. Następnie przelej ciecz do płynu do płukania. Porządnie wstrząśnij, by wszystko się połączyło.
  2. Połowę butelki wylej na ścianki i dokładnie przetrzyj szczotką, by usunąć wszelkie zabrudzenia. Resztę pozostaw do następnego sprzątania.
Co zrobić, żeby w toalecie ładnie pachniało? fot. Freepik
Co zrobić, żeby w toalecie ładnie pachniało? fot. Freepik

Masz sporo kamienia w muszli? Zadziałaj kwaskiem cytrynowym

Problem z osadem w muszli dotyka większość sedesów, które nie są dostatecznie często czyszczone. Aby pozbyć się nalotu, wystarczy wymieszać dwa produkty o aktywnym działaniu. W misce umieść 1/3 szklanki sody oczyszczonej i 1/4 szklanki kwasku cytrynowego. Proszek wrzucamy do sedesu i mieszamy, aż powstanie aktywna piana. Zostawiamy zasypkę ok. 30 minut, po czym czyścimy ścianki szczotką. Innym produktem, który z łatwością radzi sobie z kamieniem jest ocet spirytusowy. Tani i ekologiczny płyn przygotujesz z mieszanki wody z octem w proporcjach 1:1. Aby uchronić się przed drażniącym zapachem, dolewamy kilka kropel olejku zapachowego. Pryskamy ścianki toalety powstałym roztworem i odczekujemy ok. 30 minut. Po tym czasie można przetrzeć toaletę, a będzie jak nowa.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także