PoradyLajfhakiPołącz go z wodą. Kurz przestanie osadzać się na meblach

Połącz go z wodą. Kurz przestanie osadzać się na meblach

Jak ograniczyć osadzanie się kurzu fot. getty images
Jak ograniczyć osadzanie się kurzu fot. getty images

19.08.2023 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kurz jest dość upierdliwym osadem, ponieważ nawet po gruntownych porządkach po 1-2 dniach znów widać go na meblach. Jest to dość frustrujące, szczególnie, jeśli na sprzątanie poświęcimy cały dzień. Dowiedz się, jak ograniczyć osadzanie się kurzu.

Kurzu nie da się uniknąć, zalega on właściwie w każdym domu. Osad ten nie wygląda dobrze na meblach i sprawia wrażenie, jakby w ogóle nie było sprzątane. Oto triki, dzięki którym pozbędziesz się uciążliwego problemu z kurzem na meblach.

Jak ograniczyć osadzanie się kurzu?

Kurz na meblach to nawracający problem w wielu domach. Wydawać by się mogło, że jego ścieranie z mebli nie ma końca. Pojawia się niedługo po sprzątnięciu. Jest to irytujące i dość uciążliwe, ale nie oznacza to, że to sytuacja bez wyjścia. Mamy sprawdzone sposoby, dzięki którym zapomnisz o osadzającym się kurzu. Triki te pozwolą ograniczyć jego pojawianie się na długi czas. Po pierwsze zadbaj o odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeśli wentylacja w domu działa źle, będą pojawiały się osady. Dodatkowo staraj się też regularnie wietrzyć, niezależnie od pory roku. Otwieraj okna, choćby na 15 minut. Warto też pomyśleć o urządzeniu oczyszczającym powietrze.

Obraz

Sposoby na kurz

Zminimalizujesz jego obecność stosując regularne odkurzanie. Mowa tu nie tylko o powierzchniach mebli, ale też podłogach w domu. Nie mówimy tu jedynie o pobieżnym sprzątaniu, a starannym odkurzaniu, z uwzględnieniem zakamarków listew, drzwi oraz górach szaf i szafek. Pomijając te miejsca zagwarantujesz sobie to, że kurz będzie krążył po pokojach i osadzał się, gdzie popadnie. Stosuj też środki czyszczące, które mają działanie antystatyczne, czyli zmniejszają osadzanie się kurzu. Przykładem takiego detergentu jest płyn do płukania tkanin, który rozcieńcz z wodą przed użyciem go na meblach. Na górach szafek i półek rozłóż też papier do pieczenia, dzięki czemu kurz nie będzie się na nich osadzał, a ty unikniesz mozolnego wycierania. W ten sposób sprzątanie nie tylko będzie łatwiejsze, ale przede wszystkim szybsze. To rewelacyjny trik, który stosujemy u siebie już od lat!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także