PoradyLajfhakiWrzuć 1 kulkę do wiadra z wodą i umyj podłogę. Nie będzie ani jednej smugi!

Wrzuć 1 kulkę do wiadra z wodą i umyj podłogę. Nie będzie ani jednej smugi!

Jak umyć podłogę sodą oczyszczoną? fot. genialne.pl
Jak umyć podłogę sodą oczyszczoną? fot. genialne.pl
16.03.2023 07:59

Mycie podłogi bywa uciążliwe. Szczególnie jeśli pozostają na niej smugi. Oto prosty trik na to, aby podłoga była czysta bez użycia chemicznych środków. Wszystko zrobisz tanim i domowym sposobem! Podpowiemy Ci, jak umyć podłogę sodą oczyszczoną!

Jak myć podłogę mopem?

Sprzątanie to dość żmudna czynność. Najczęściej podchodzimy do niego "nie chcę, ale muszę". Kojarzy się raczej z czasochłonnym procesem. Wiele osób może myśleć - po co sprzątać, jak i tak zaraz się pobrudzi. To dość zgubne myślenie. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak myjemy i jak dbamy o czystość.

Jeśli chodzimy po domu w zabłoconych butach, nic dziwnego, że szybko się brudzi. Podobnie, jeśli mamy czworonoga i nie czyścimy mu łap po spacerze.

Naszym pomocnikiem w myciu podłogi jest mop. Jedni wolą okrągły, inni zaś prostokątny. Wszystko zależy od naszej własnej wygody. Zdarzyć się może, że po myciu pozostają smugi. Wynika to ze źle dobranego środka do podłogi.

Jak umyć podłogę mopem, aby było to skuteczne? Przede wszystkim wiedzieć, jaką mamy podłogę. Inny środek będzie do paneli, inny do płytek.

jak umyć podłogę sodą oczyszczoną, fot, Freepik.com
jak umyć podłogę sodą oczyszczoną, fot, Freepik.com

Wybór mopa też nie jest bez znaczenia. Obrotowe będą znacznie łatwiejsze do wyciśnięcia i ponownego użycia podczas sprzątania. Dołączone do niego wiadro pomoże szybciej pozbyć się brudu i wycisnąć nadmiar wody. Są to też mopy uniwersalne do różnych powierzchni. Dla nas mopy obrotowe nie mają sobie równych wśród konkurencji!

Mycie podłogi sodą oczyszczoną

Mycie podłogi bez smug jest prostsze, niż się wydaje. Chociaż w wielu domach królują detergenty, mamy na to swój sposób. Nie ma nic lepszego niż domowe sposoby! I nie raz podkreślaliśmy, że soda oczyszczona to prawdziwy cud! Niezwykle uniwersalna, zaskakująco skuteczna. Lek na całe zło. A na pewno na brud! Świetnie sprawdza się w praniu tapicerek, ale też w kuchni do wypieków. Królowa może być tylko jedna - i jest nią niezaprzeczalnie soda oczyszczona!

Jak umyć podłogę z jej użyciem? Potrzebne będzie Ci do tego wiadro, płyn do płukania tkanin, płyn do naczyń oraz soda oczyszczona. I zaczynamy!

  1. Weź małą miskę.
  2. Dodaj do niej 500 g sody oczyszczonej.
  3. Dolej 2 łyżki płynu do płukania tkanin.
  4. Dolej 2 łyżki denaturatu.
  5. Wszystko wymieszaj.
  6. Stwórz z nich kulki, które potem wrzucisz do wody.
  7. Gotowe kulki możesz zamknąć w pojemniku, starczą na długo.
jak umyć podłogę sodą oczyszczoną, fot. Genialne.pl
jak umyć podłogę sodą oczyszczoną, fot. Genialne.pl

Ciekawostka: Płyn do płukania dodaje nie tylko zapachu! Przede wszystkim ma działanie antystatyczne! Co to oznacza? W praktyce świetnie odpycha kurz!

Płyn do naczyń zaś zmywa tłuszcz. Sprawdzi się to wtedy, jeśli na podłodze są tłuste plamy, choćby z jedzenia.

Soda pozwoli skutecznie rozpuścić brud, a denaturat zadziała antybakteryjnie i antygrzybicznie.

ak umyć podłogę sodą oczyszczoną, fot. Genialne.pl
ak umyć podłogę sodą oczyszczoną, fot. Genialne.pl

Taką kulkę wrzuć do wiadra z wodą podczas sprzątania. Kiedy się rozpuści, możesz rozpocząć mycie podłogi. Zabrudzenia znikną w mig, a ty będziesz cieszyć się lśniącą i czystą podłogą!

6 zastosowań SODY OCZYSZCZONEJ, których NIE ZNAŁEŚ

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także