PoradyPosmaruj skórę produktem z kuchni i zapomnij o swędzących ugryzieniach komarów

Posmaruj skórę produktem z kuchni i zapomnij o swędzących ugryzieniach komarów

trik na komary, fot. Getty Images/Freepik
trik na komary, fot. Getty Images/Freepik

27.07.2023 12:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Insekty w okresie letnim są prawdziwym utrapieniem. Możesz je skutecznie przepędzić i móc cieszyć się ciepłymi dniami bez żadnego swędzenia i ugryzień. Wystarczy, że zastosujesz ten trik na komary.

Po muchach, komary zajmują drugie miejsce wśród najbardziej uciążliwych owadów. Jeśli wlecą do pokoju przez otwarte okno, to nie dają spać w nocy i pozostawiają swędzące ślady na ciele po ugryzieniach. Oto sposób na to, aby pozbyć się tych insektów raz na zawsze.

Co odstrasza insekty?

Ciepłe dni nie tylko zachęcają do odpoczynku na dworze, ale też zwiększają ryzyko, że zostaniemy pogryzieni przez komary i innych owady. Te brzęczące insekty potrafią wywołać niemałą frustrację latając nam przy uchu i gryząc. W efekcie mamy potem swędzące czerwone ślady na naszym ciele, które utrudniają codzienne funkcjonowanie (w końcu myślimy tylko o tym, aby się podrapać). Na szczęście jest wiele sposobów na to, aby temu zaradzić. I nie chodzi nam wcale o preparaty dostępne w sklepach. Na komary działają niektóre rośliny zasadzone w ogrodzie. Przykładowo zapach lawendy skutecznie odstraszy insekty. My przygotowaliśmy prosty trik, dzięki któremu zapomnisz o tych latających szkodnikach na bardzo długo. Wystarczy do tego jeden produkt, który warto, abyś miał zawsze w swoim domu.

kogo gryzą komary fot. freepik
kogo gryzą komary fot. freepik

Jak pozbyć się komarów?

Nie od dziś wiadomo, że na komary odstraszająco działają różne zapachy, w tym olejki eteryczne. Te owady nie tolerują następujących aromatów:

  • lawendy,
  • mięty,
  • goździków,
  • cytryny,
  • eukaliptusa,
  • sosny.

Mało tego, warto też zastosować ekstrakt zwanilii. Wetrzyj go spokojnie w ciało. Jego delikatny zapach sprawi, że skóra będzie ładnie pachnieć, a komary zaczną cię omijać szerokim łukiem. Ten produkt jest o wiele lepszy, niż repelenty ze sklepu.

Jaki jest najlepszy sposób na komary? Fot. Freepik
Jaki jest najlepszy sposób na komary? Fot. Freepik

Co przyciąga komary?

Unikaj też produktów i rzeczy, które mogą przyciągać te owady. Przede wszystkimalkohol, a raczej nasz pot po jego spożyciu jest dla nich prawdziwym wabikiem dla komarów. Jeśli uprawiasz sport na dworze, również nie zdziw się, że przyciągniesz do siebie insekty (szczególnie wybierając ciemne ubrania). Komary uwielbiają też kąsać osoby, mające grupę krwi 0.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także