PoradyLajfhakiMyję nim okna, drzwi i szafki kuchenne. Czyści, ale i odstrasza muchy oraz komary

Myję nim okna, drzwi i szafki kuchenne. Czyści, ale i odstrasza muchy oraz komary

domowy spray na owady fot. freepik
domowy spray na owady fot. freepik
05.07.2023 21:22

Sezon letni wiąże się nie tylko z piękną pogodą, lecz także z owadami, które są nieproszonymi gośćmi w naszych domach. Na rynku jest wiele drogich oraz mało skutecznych środków owadobójczych. Dlatego warto przygotować domowy spray na owady samodzielnie.

Klapka na muchy i inne owady jest starym oraz mało skutecznym środkiem na pozbycie się ich. Jednak przy użyciu zaledwie dwóch specyfików z kuchennej szafki można całkowicie wyeliminować owady ze swojego otoczenia. Dlatego sprawdź, jak zrobić tani i domowy preparat, po którym komary lub muchy znikną bezpowrotnie.

Domowy spray na owady z goździków i octu

Sposób na wykorzystanie octu i goździków sprawdzi się jako najlepszy na nie straszak oraz wprowadzi do domu przyjemny zapach. Do jego przygotowania potrzeba butelki z rozpylaczem, 1 filiżanki ciepłej wody, 1 szklankę octu oraz 3 łyżeczek goździków. Następnie trzeba spryskiwać mieszanką cały dom, a w szczególności ramy okienne, przez które przedostają się owady. Można też nałożyć spray na powierzchnie, w których najczęściej pojawiają się owady oraz robaki. Co ciekawe ten domowy preparat znakomicie sprawdzi się jako środek czyszczący m.in. blaty lub stoły, ze względu na myjące właściwości octu. Warto dodać, że goździki mają właściwości dezynfekujące, które dodatkowo pomogą w utrzymaniu czystości w domu.

rośliny balkonowe na komary, fto. getty images
rośliny balkonowe na komary, fto. getty images

Inne domowe sposoby na owady

  • Wystarczy do 2 łyżek gruboziarnistej soli dodać 2 łyżki alkoholu, garść goździków oraz 2 łyżki płynu do mycia podłóg. Po wymieszaniu wszystkich składników należy położyć środek owadobójczy w miejscach, w których najczęściej pojawiają się owady. Podobnie do pierwszego sposobu pozbędziemy się nie tylko komarów, ale też w domu będzie unosił się piękny zapach.
  • Kolejnym równie dobrym specyfikiem będzie oprysk przygotowany z 500 ml wody, 2 lasek cynamonu,1 łyżeczki płynu do naczyń i soku z połówki cytryny oraz płynu do dezynfekcji. Wodę z cynamonem należy doprowadzić do wrzenia, a następnie gotować kilka minut. Po wystygnięciu i przelaniu do butelki z atomizerem trzeba dodać pozostałe składniki, a następnie mocno wstrząsać pojemnikiem do wymieszania składników. Dzięki temu preparatowi ochronisz swój dom przed szkodnikami oraz zapachem stęchlizny.
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także