PoradyPosmaruj tym skórę, a perfumy zostaną z tobą na długie godziny. Nie ma lepszego patentu

Posmaruj tym skórę, a perfumy zostaną z tobą na długie godziny. Nie ma lepszego patentu

jak utrwalić zapach perfum, fot. gettyimages
jak utrwalić zapach perfum, fot. gettyimages

10.06.2023 15:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy wiesz jak utrwalić zapach perfum? Okazuje się, że możesz to zrobić bardzo prostym sposobem. Dzięki temu twój ulubiony zapach zostanie z tobą na dłużej.

Chyba każdy lubi otaczać się pięknymi zapachami. Wielu osobom zależy na tym, aby utrzymywały się one na skórze jak najdłużej. Jednak niektóre perfumy dość szybko wietrzeją i cała ich magia ulatuje w powietrze. Czy można jakoś utrwalić zapach perfum? Okazuje się, że tak. To jest niezwykle proste. Trzeba tylko zastosować jeden prosty, kosmetyczny trik.

Jak utrwalić woń perfum?

Najpierw na dłoń weź trochę balsamu do ciała. Pamiętaj, aby produkt był bezzapachowy. Następnie spryskaj go swoimi ukochanymi perfumami (wystarczą 3-4 naciśnięcia pompki). Teraz wsmaruj perfumowany balsam w skórę. I gotowe. Przekonasz się, że dzięki temu prostemu patentowi będziesz przez długi czas pięknie pachniał. Sekretem tego triku jest nawilżenie. Okazuje się, że zapachy utrzymują się znacznie dłużej na dobrze nawodnionej skórze. W związku z tym nie spryskuj perfumami suchej skóry, gdyż przyjemna woń szybko wywietrzeje. Lepiej już zaaplikować zapach na obszary, gdzie nagromadził się pot lub sporo sebum. Osoby, które mają skórę tłustą będę cieszyły się zapachami znacznie dłużej.

jak utrwalić zapach perfum, fot. gettyimages
jak utrwalić zapach perfum, fot. gettyimages

Jak właściwie aplikować perfumy?

Musisz wiedzieć, że perfumowanie się to prawdziwa sztuka. W tej dziedzinie też obowiązują pewne zasady, a spryskanie się zapachem od stóp do głów wcale nie jest dobrą praktyką. Zobacz jak należy mądrze się perfumować.

  • Zapachy aplikuj z umiarem. Wystarczy tylko kilka psiknięć.
  • Perfumy szybko ulatniają się z odzieży, więc należy aplikować je również na skórę. Warto zrobić to na kilka minut przed ubraniem się.
  • Wszelkie zapachy pochłaniają również włosy. Dlatego możesz w powietrzu rozpylić małą chmurkę perfum i po prostu przez nią przejść.
  • Nie pocieraj o siebie miejsc, gdzie zaaplikowałeś perfumy. Dotyczy to głównie przegubów dłoni.
  • Zapach zaaplikuj na zgięcie łokci, kolan, miejsce pomiędzy piersiami, skronie. Natomiast nie rób tego za uszami. Tam skóra dość szybko się przetłuszcza i woń może się zmienić.
jak utrwalić zapach perfum, fot. gettyimages
jak utrwalić zapach perfum, fot. gettyimages
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także