PoradyLajfhakiPostaw te rośliny w sypialni, a zapomnisz o bezsenności

Postaw te rośliny w sypialni, a zapomnisz o bezsenności

rośliny na dobry sen fot. freepik
rośliny na dobry sen fot. freepik

12.03.2023 14:28

Bezsenność dotyka wielu osób. Ciepłe mleko, relaksująca muzyka i tabletki, to najpopularniejsze sposoby, którymi próbują się ratować. Jednak czy wiedziałeś wcześniej, że jeśli masz kłopot ze snem, mogą pomóc ci rośliny? Wybraliśmy rośliny do sypialni, dzięki którym zapomnisz o kłopotach ze snem!

Problemy ze snem

Stres, szybki tryb życia, niewłaściwa dieta. To czynniki wpływające na bezsenność. Używanie nieustannie telefonu i niebieskie światło również temu sprzyja. Chociaż najczęściej na problemy ze snem stosuje się farmakoterapię, można jej skutecznie uniknąć.

Polecanym sposobem jest medytacja. Pozwala ona wejść w fazę REM i uspokoić nasz umysł.

Roślina do sypialni, fot. Freepik
Roślina do sypialni, fot. Freepik

Rośliny na dobry sen

Co, jeśli nie przepadamy za tabletkami, a medytacja jest nam obca? Cała moc tkwi w naturze.

Już od dawna udowodniono, że rośliny na dobry sen nie są mitem. Jest lista kwiatów, które kojąco działają na organizm.  Wpływają na zwiększoną produkcję tlenu w pokoju. Ustawione w sypialni pozytywnie wpłyną na nasze zasypianie. Poczujemy się bardziej wyspani i wypoczęci. To zaś dobrze wpłynie na nasze codzienne funkcjonowanie.

Rośliny do sypialni

Chcąc znaleźć cudowny sposób na bezsenność, zdecyduj się na łatwe w pielęgnacji rośliny oczyszczające powietrze. Poniżej przedstawiamy 3 najzdrowsze kwiaty do sypialni na dobry sen, które zapewnią Ci relaks każdej nocy.

  1. Lawenda

Lawenda jest najlepszą pomocą na nieprzespane noce. Wiele osób lubi delikatny zapach rośliny i korzysta z jej efektu uspokajającego. Jednak lawenda nie jest zalecana jako roślina doniczkowa przez cały rok.

Latem, jeśli to możliwe, umieść ją z zewnątrz okna sypialni lub na balkonie. W domu trzymaj ją tylko zimą. W razie potrzeby oderwij kilka kwiatów i połóż je w pobliżu łóżka.

rośliny na dobry sen, fot. Freepik
rośliny na dobry sen, fot. Freepik

2. Aloes

Aloes jest znany ze swoich dobroczynnych właściwości na bezsenność. Roślina ta produkuje tlen nawet w nocy i przyczynia się do dobrego dotlenienia pomieszczenia.

Jest też łatwa w pielęgnacji. Wymaga niewielkiej ilości wody. Ponadto ta roślina w sypialni sprawdzi się nawet zimą przy niższych temperaturach.

rośliny na dobry sen, fot. Pixabay.com
rośliny na dobry sen, fot. Pixabay.com

3. Bluszcz pospolity

Ta roślina pomaga zredukować problemy z oddychaniem. U niektórych redukuje dolegliwości towarzyszące astmie. Bluszcz zmniejsza też ilość pleśni w powietrzu, nawet o 94%.  Jest też łatwy w uprawie. Lubi średnie naświetlenie.

Proste triki, które ułatwią Ci uprawę roślin doniczkowych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także