Postaw te rośliny w sypialni, a zapomnisz o bezsenności
Bezsenność dotyka wielu osób. Ciepłe mleko, relaksująca muzyka i tabletki, to najpopularniejsze sposoby, którymi próbują się ratować. Jednak czy wiedziałeś wcześniej, że jeśli masz kłopot ze snem, mogą pomóc ci rośliny? Wybraliśmy rośliny do sypialni, dzięki którym zapomnisz o kłopotach ze snem!
Problemy ze snem
Stres, szybki tryb życia, niewłaściwa dieta. To czynniki wpływające na bezsenność. Używanie nieustannie telefonu i niebieskie światło również temu sprzyja. Chociaż najczęściej na problemy ze snem stosuje się farmakoterapię, można jej skutecznie uniknąć.
Polecanym sposobem jest medytacja. Pozwala ona wejść w fazę REM i uspokoić nasz umysł.
Rośliny na dobry sen
Co, jeśli nie przepadamy za tabletkami, a medytacja jest nam obca? Cała moc tkwi w naturze.
Już od dawna udowodniono, że rośliny na dobry sen nie są mitem. Jest lista kwiatów, które kojąco działają na organizm. Wpływają na zwiększoną produkcję tlenu w pokoju. Ustawione w sypialni pozytywnie wpłyną na nasze zasypianie. Poczujemy się bardziej wyspani i wypoczęci. To zaś dobrze wpłynie na nasze codzienne funkcjonowanie.
Rośliny do sypialni
Chcąc znaleźć cudowny sposób na bezsenność, zdecyduj się na łatwe w pielęgnacji rośliny oczyszczające powietrze. Poniżej przedstawiamy 3 najzdrowsze kwiaty do sypialni na dobry sen, które zapewnią Ci relaks każdej nocy.
- Lawenda
Lawenda jest najlepszą pomocą na nieprzespane noce. Wiele osób lubi delikatny zapach rośliny i korzysta z jej efektu uspokajającego. Jednak lawenda nie jest zalecana jako roślina doniczkowa przez cały rok.
Latem, jeśli to możliwe, umieść ją z zewnątrz okna sypialni lub na balkonie. W domu trzymaj ją tylko zimą. W razie potrzeby oderwij kilka kwiatów i połóż je w pobliżu łóżka.
2. Aloes
Aloes jest znany ze swoich dobroczynnych właściwości na bezsenność. Roślina ta produkuje tlen nawet w nocy i przyczynia się do dobrego dotlenienia pomieszczenia.
Jest też łatwa w pielęgnacji. Wymaga niewielkiej ilości wody. Ponadto ta roślina w sypialni sprawdzi się nawet zimą przy niższych temperaturach.
3. Bluszcz pospolity
Ta roślina pomaga zredukować problemy z oddychaniem. U niektórych redukuje dolegliwości towarzyszące astmie. Bluszcz zmniejsza też ilość pleśni w powietrzu, nawet o 94%. Jest też łatwy w uprawie. Lubi średnie naświetlenie.