NewsySposób na bezsenność. Ten trik sprawi, że uśniesz w 57 sekund!

Sposób na bezsenność. Ten trik sprawi, że uśniesz w 57 sekund!

Sposób na bezsenność Fot. Freepik
Sposób na bezsenność Fot. Freepik

11.02.2023 17:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak się okazuje na bezsenność cierpi nawet połowa populacji Polaków. Natomiast 10% wszystkich ludzi na świecie zmaga się z tzw. bezsennością przewlekłą (niespanie przez min. 3 dni w tygodniu przez okres 3 miesięcy). Pewien lekarz opracował alternatywną metodą ułatwiającą zasypianie. Czy jest ona skuteczna?

Naucz się oddychać

Andrew Thomas Weil to Amerykański lekarz związany z Uniwersytetem Harvarda w mieście Cambridge. Wymyślił on ciekawy sposób, który ma pomóc szybciej wpaść w objęcia Morfeusza. Opatentowana przez niego metoda nazywa się 4-7-8 i ma sprawić, że zapadniemy w sen w ciągu 57 sekund. Jest to wynik jego wieloletnich badań nad bezsennością.

Każdy, kto spróbuje tej metody, ma wrażenie, że w ciągu tych kilkudziesięciu sekund nic się nie dzieje. Ale dopiero na drugi dzień wiele osób uświadamia sobie, że faktycznie szybko usnęła po zastosowaniu tej metody.

Technika 4-7-8

Działanie techniki 4-7-8 opiera się na właściwym oddychaniu. Dzięki temu nasze ciało i umysł jest w stanie się odprężyć i zrelaksować. Nie trzeba wcale wielu ćwiczeń. Jest to prosty oddech, który każdy jest wstanie wykonać parokrotnie. Oczywiście im więcej się ćwiczy, tym łatwiej przychodzi dostosowanie się do tego sposobu oddechu.

Darius Bashar/unsplash
Darius Bashar/unsplash

Technika 4-7-8 - schemat oddychania

  • Wdychaj powietrze przez 4 sekundy
  • Wstrzymuj oddech przez 7 sekund
  • Wydychaj powietrze przez 8 sekund
Sposób na bezsenność Fot. Genialne.pl
Sposób na bezsenność Fot. Genialne.pl

Cały proces powtórz cztery razy. Pamiętaj, aby mieć wówczas zamknięte oczy i końcem języka dotykaj podniebienia. Dla osób, które mają płytki oddech, wstrzymanie oddechu na 7 sekund może na początku sprawiać problem. Ale taki oddech daje tyle korzyści, że warto poćwiczyć.

Ponadto metoda 4-7-8 nie tylko ma ułatwiać zasypianie. Dostarcza organizmowi potężnej dawki tlenu, pomaga się także zrelaksować i uspokoić.

Wypróbuj tą technikę i przekonaj się sam, że jest to jedna z najprostszych, a jednocześnie jedna z najskuteczniejszych naturalnych metod na bezsenność. W dodatku darmowa i bezpieczna. Poza korzyściami zdrowotnymi nie ma ona żadnych skutków ubocznych.

Doktor Andrew Thomas demonstruje technikę 4-7-8.

Na filmie poniżej możesz zobaczyć demonstrację tej metody oddychania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także