NewsyPostaw w domu tę roślinę. Już nie zobaczysz w nim pająków ani innych insektów

Postaw w domu tę roślinę. Już nie zobaczysz w nim pająków ani innych insektów

Jak się pozbyć pająków Fot. Anders Sandberg Flickr / Freepik
Jak się pozbyć pająków Fot. Anders Sandberg Flickr / Freepik

27.11.2022 08:00, aktual.: 27.11.2022 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Istnieje wiele gatunków owadów. Być może nie spotkamy w swoim życiu ich wszystkich... Jednak na widok jednego, malutkiego stawonoga niektórym ludziom włosy stają dęba i wpadają w prawdziwą panikę... Więc wiele osób ciągle próbuje dowiedzieć się, jak pozbyć się pająków z domu, a odpowiedź jest banalnie prosta!

Pająki w domu

Większość z tych stworzeń jest naprawdę pożyteczna i odgrywa bardzo istotną rolę w przyrodzie. Zapobiegają plagom, pomagają w rozmnażaniu się roślin i sprawiają, że drzewa owocują.

huffpost
huffpost

Mimo to, nikt z nas nie ma wątpliwości, że ich występowanie w domu jest bardzo nieprzyjemne. Są osoby, które gdy tylko staną oko w oko z maleńkim pajączkiem piszczą, krzyczą i skaczą jak oszalałe. Z pewnością w każdej rodzinie jest chociaż jedna taka osoba.

Nie od dziś wiadomo, ze chemia jest bardzo szkodliwa, więc stosowanie jej w naszym domu może i pomoże w pozbyciu się niechcianych gości, ale może mieć też złe konsekwencje dla zdrowia domowników.

Na szczęście, natura dostarczyła naturalne repelenty owadów

Nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, nie wpływają na nasze zdrowie i w przeciwieństwie do produktów komercyjnych, mogą być nawet zdrowe dla człowieka.

Najlepiej na nieproszonych gości działa świeża mięta, która nie tylko pięknie pachnie, ale i doskonale smakuje! Jej orzeźwiający zapach nie tylko pomoże nam w pozbyciu się wszelkich stawonogów, ale i myszy!

Jak się pozbyć pająków Fot. Freepik
Jak się pozbyć pająków Fot. Freepik

Jak się pozbyć pająków z domu za pomocą mięty?

Nie tylko osoby cierpiące na arachnofobię, ale także każdy, kto najzwyczajniej w świecie nie lubi widoku tych owadów w swoim mieszkaniu, powinien mieć miętę w doniczce w różnych pomieszczeniach w naszym domu lub też zaparzyć i spryskać nią ramy okien, drzwi i różne zakamarki. To nie tylko odstraszy pająki i inne insekty, ale i odświeży powietrze w naszym domu.

huffpost
huffpost

Jak odstraszyć pająki sprayem z mięty?

Przygotuj 3 szklanki zaparzonej mięty pieprzowej i 1 łyżkę płynu do mycia naczyń. Dokładnie wymieszaj wszystkie substancje, a następnie przelej do butelki ze spryskiwaczem. Potrząśnij kilka razy i spryskaj preparatem miejsca, w których widziałeś pająki. Pamiętaj, że ta metoda wygania pająki, a nie całkowicie je unicestwia. Dodatkowym plusem tej metody jest fakt, iż Twój dom będzie pięknie pachnieć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także