Dziwny powód, dla którego deski sedesowe w toaletach publicznych mają wcięcia
Zapewne zauważyłeś, że niektóre deski w publicznych toaletach wyglądają trochę inaczej. Dlaczego w deskach sedesowych są wycięcia? Jest na to odpowiedź.
18.02.2023 | aktual.: 18.02.2023 10:35
Czasami sedesy w publicznych toaletach wyglądają trochę inaczej. Deski posiadają wycięcia i swoim kształtem przypominają literę U. To jest celowy zabieg i ma swoje uzasadnienie.
Nietypowa deska sedesowa
Po pierwsze wycięte deski mają zwiększać poziom higieny. Według ich pomysłodawców, takie deski umożliwiają skorzystanie z toalety bez kontaktu z je newralgicznymi miejscami. Jak to wygląda w praktyce? Kiedy mężczyzna siądzie na desce w kształcie litery U, to jego części intymne nie będą miały kontaktu z samą deską. Dzięki temu uchroni się bez atakiem drobnoustrojów lub innymi zanieczyszczeniami.
Ponadto ta specjalna deska służy także kobietom. Sprawia, że panie w trakcie podcierania się, nie dotkną rękami deski. Dzięki temu nie wejdą w kontakt ze znajdującymi się na niej mikroorganizmami.
Tańsza produkcja
Kolejnym powodem stosowania desek w kształcie litery U jest czynnik ekonomiczny. Są one zwyczajnie tańsze w produkcji. A jak wiadomo przy masowym wytwórstwie, jest to bardzo ważne. Co więcej udowodniono, że dużo rzadziej padają łupem złodziei. To może wydawać się absurdalne, ale deski sedesowe też są kradzione z publicznych toalet.
Tajemnice samolotowych toalet
Kiedy samolot ma do odbycia kilka krótkich rejsów w ciągu dnia, to naziemna ekipa sprzątająca ma bardzo mało czasu na doprowadzenie maszyny do ładu. Wówczas sprzątacze tylko szybko zmywają wykładzinę w toalecie i absolutnie jej nie sterylizują. Zresztą ma ona takie właściwości, że nie widać znajdującego się na niej moczu. Według oficjalnych ustaleń jedna toaleta powinna przypadać na 50 podróżnych. Jednak nie zawsze jest to przestrzegane.
Jeszcze należy się wyjaśnienie w sprawie tego, co dzieje się z nieczystościami z WC. Otóż nie wypuszcza się ich na zewnątrz samolotu. Zasysa je pompa i dzięki temu trafiają do zbiornika umiejscowionego na tyłach samolotu.