Potnij na kawałki i rozwieś na balkonie. Ptaszyska już nie siądą na balustradzie
Często ją kupujemy, ponieważ przydaje się do pichcenia lub przechowywania żywności. Jednak na tym nie kończą się jej możliwości. Podpowiadamy do czego posłuży folia aluminiowa na balkonie.
24.08.2023 10:01
Ta niepozornie błyszcząca się rolka na dnie szafki, to rozwiązanie na wiele uciążliwych problemów. Dzięki niej wypoczynek na zewnątrz będzie przyjemnością, a ptaki zaczną omijać nas szerokim łukiem. Dlatego biegnij do kuchni i weź na balkon.
Co daje folia aluminiowa na balkonie?
To idealne rozwiązanie w trakcie upałów. Możesz przysłonić nią, kiedy nie posiadasz klimatyzacji. Wtedy odbije ona promienie słoneczne jak lustro, a w pomieszczeniu będzie kilka stopni chłodniej. Jednak jej zastosowanie na balkonie nie jest już takie oczywiste (a może być pomocne). W czasie lata każdy szuka idealnego miejsca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dla większości jedynym rozwiązaniem jest balkon, który zastępuje ogródek oraz taras. Nie ma nic przyjemniejszego niż poranna kawa lub śniadanie na zewnątrz, kiedy dopisuje piękna pogoda. Jednak ze względu na liczne zwierzęta i roznoszone przez nie insekty nie zawsze poranek jest bajkowy, ponieważ psują one całą atmosferę.
Folia aluminiowa do walki z gołębiami
W wielu miastach pojawiają się one — gołębie, przez co razem z miejskim gwarem i zanieczyszczeniami z ulicy tworzą nieprzyjemny obraz. Ptaki szukają miejsc do założenia gniazd, przez co często wybierają balkony mieszkań. W efekcie ciężko się ich pozbyć na stałe, ponieważ cały czas powracają. Warto dodać, że pozostawiają po sobie zanieczyszczenia, które nie wyglądają estetycznie na balustradach lub kafelkach. To właśnie odchody gołębi są najbardziej niebezpieczne i w nich znajdują się różne bakterie, które mogą powodować zapalenie opon mózgowych, toksoplazmę, a nawet boreliozę. Dlatego folia aluminiowa pocięta na małe kawałki i przywiązana do barierek skutecznie je odstraszy. Pod wpływem wiatru zacznie szeleścić, a jej metaliczny kolor oślepi gołębie.
Co musisz wiedzieć o gołębiach?
Ptaki te są pod ochroną gatunkową na mocy dokumentu wydanego przez Ministra Środowiska z 2016 roku. Dlatego nie wolno ich zabijać, stosować armatek hukowych, kolców, a nawet nakładek silikonowych. Zabrania się także trucia oraz strzelania do gołębi.