PoradyLajfhakiPowstał nowy szklak w Zakopanem. Górale z jawnym oburzeniem kręcą nosami na tę trasę

Powstał nowy szklak w Zakopanem. Górale z jawnym oburzeniem kręcą nosami na tę trasę

nowy szlak w Zakopanem, fot. Pixabay
nowy szlak w Zakopanem, fot. Pixabay

14.07.2023 19:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Góry cieszą się ogromną popularnością nie tylko zimą. Każdego roku tysiące turystów odwiedza górskie miasta, by zwiedzać szlaki i szczyty. Z top listy nie schodzi Gubałówka, jednak w tym roku jedna popularna droga na nią została zamknięta. Otworzono nowy szklak w Zakopanem.

Wielkie zmiany na uczęszczanym przez turystów szlaku. PTTK zamknęło trasę na Gubałówkę. Winne temu były opłaty za wejście pobierane od turystów przez miejscowych. Władze Zakopanego wyszły naprzeciw turystom i otworzyły nowy szlak.

Dlaczego zamknięto szlak na Gubałówkę?

W ostatnim czasie w Zakopanem doszło do niespodziewanego incydentu. Ze względu na pobieranie przez górali opłat za korzystanie z popularnego szlaku prowadzącego na Gubałówkę, PTTK zdecydowało się zamknąć tę drogę. Opłaty brane przez mieszkańców wywołały wzburzenie w turystach i w samych przedstawicielach wspomnianego PTTK. Kiedy nagle na szlaku pojawiły się budki przy wejściu, okazało się, że opłata, jaką pobierali górale, wynosiła 5 zł. Mało tego, cała sprawa trafiła na wokandę sądu, ponieważ uznano, że miejscowi złamali prawo. Szlak nie jest ich własnością, więc nie mają prawa, by pobierać opłaty za wejście na niego. Właśnie dlatego doszło do zamknięcia popularnej drogi na Gubałówkę. Nie oznacza to jednak całkowitego braku możliwości wejścia. Naprzeciw turystom wyszły władze miasta, które doprowadziły do powstania nowego szlaku w Zakopanem. Zdradzamy, jak teraz wygląda i którędy na niego wejść.

Obraz

Powstał nowy szklak w Zakopanem

The hikers walking through a pathway surrounded by hills covered in greenery under the sunlight at daytime
The hikers walking through a pathway surrounded by hills covered in greenery under the sunlight at daytime
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także